1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Antalya’da ilk antika müzayedesi hemşehrimizden
Antalya’da ilk antika müzayedesi hemşehrimizden

Antalya’da ilk antika müzayedesi hemşehrimizden

Antalya’da ilk kez açılan antika müzayedesi ilgi gördü. Müzayedeyi açan Siirt Fiskenli (Doluharman) hemşehrimiz Cuma Çelik.

A+A-

Antalya Dedeman Oteli’nde düzenlenen müzayedeye Antalya’lı sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Tablo, tesbih, Osmanlı damgalı gümüş çay takımları, süs eşyaları, porselen tabak, eski belge, biblo, ağızlık, berat ve ferman ile yeni dizayn elmas ve pırlanta yüzükler, İran'dan Atatürk'ün Cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde yapılarak gönderilen panoya işlenmiş resmi, Hoca Ali Rıza imzalı tablo ile Atatürk tarafından imzalanmış İstiklal Madalyası beratının da aralarında bulunduğu 304 eser satışa sunuldu.

ÇELİK: "ARTIK HER KESİMDEN İNSAN MÜZAYEDELERE İLGİ GÖSTERİYOR"

Müzayedenin yöneticisi olan ve İstanbul Kapalıçarşı’da Nadir cuma çelik - nadir mücevheratMücevherat’ı işleten Siirtli hemşehrimiz Cuma Çelik önümüzdeki günlerde nadir antik eşyalardan oluşan müzayede düzenleneceğini belirterek, “Artık her kesimden insan müzayedelere ilgi gösteriyor. Sadece iş adamları müzayedelerde obje almıyor, çeşitli meslek gruplarındaki meraklılar da mezat ve müzayedeleri izleyerek objeler satın alıyorlar. Bu sayının giderek artmasını istiyoruz. Çünkü hem ürünler gerçek değerini bulmuş oluyor hem de artık bir benzeri bulunmayan ürünler meraklısı insanlar tarafından saklanmış ve korunmuş oluyor” dedi.

Bu haber toplam 3430 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!