1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Antalya’da 2.Antika Müzayedesi
Antalya’da 2.Antika Müzayedesi

Antalya’da 2.Antika Müzayedesi

Nadir Mücevherat’ın sahibi Siirtli hemşehrimiz Cuma Çelik, Antalya Dedeman Otel’de 2.Antika Müzayedesini açıyor.

A+A-

Daha önce Antika Müzayedesi’nin birincisini yine Antalya’da açan Cuma Çelik, Antalya’da ilk kez Antika Müzayedesi açan kişi olarak kayıtlara girdi. Daha önce Antalya’da hiç antika müzayedesi açılmamış olması nedeniyle sanat severler ve antika eşya hayranlarının ilgisini çekti.

Müzayedenin mimarı olan Cuma Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada müzayedede Osmanlı dönemine ait süs eşyalarının yanı sıra mücevher, opalin cam, bronz heykeller, gümüş tepsiler, beratlar, porselen tabaklar ve tablolardan oluşan 300’ün üzerinde parçanın yer alacağını söyledi.

MÜZAYEDE 22 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ

Çelik, Antalya'da düzenledikleri müzayedeyle İstanbul ve Ankara'da yapılan müzayedelere yeni bir soluk getirdiklerini belirterek, sanatseverler ve koleksiyonerleri 22 Aralıkta saat 18.00'de yapılacak müzayedeye davet etti.

ANTALYA SİDER BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Çelik, ayrıca Siirtliler.Net’e verdiği bilgide bir memnuniyetini dile getirerek “Antalya’da daha önceki ilk müzayede açılımızda olsun şimdiki ikinci müzayede açılışımızda olsun Antalya Siirtliler Derneği Başkanı Dilaver Tanık ağabeyimle tanışmış oldum ve beni fazlasıyla memnun etti. Yakından ilgilendi, alakadar oldu. Tam bir hemşehrilik yaptı sağolsun. Kendisine aracılığınızla gönülden teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Bu haber toplam 2911 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!