1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Anneler Günü projesi Cumhurbaşkanına iletilecek
Anneler Günü projesi Cumhurbaşkanına iletilecek

Anneler Günü projesi Cumhurbaşkanına iletilecek

Siirtliler.Net Derneği’nin çağrısı için siyasilerimiz söz verdi: Cumhurbaşkanına ileteceğiz

A+A-

Siirtliler.Net Derneği tarafından ilimizde ilk kez Yılın Annesi Ödülü, Hz.Veysel Karani türbesinin önünde verildi. Okunan basın açıklamasının ardından Dernek Başkanı Eyüp Güzel tarafından bir çağrıda bulunuldu. Güzel, “Her yıl kutlanmakta olan Anneler gününde yılın annesi ödülünün Cumhurbaşkanımız tarafından Siirt’te Hz.Veysel Karani türbesinin önünde verilmesini istiyoruz. Siyasilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, Siirt esnafları ve Siirtli analar bu projeye destek versinler. İlimizden meclise gidecek olan 3 milletvekilimizin bu projeye sahip çıkmalarını ve söz vermelerini istiyoruz” dedi.

 

DEMİRKIRAN: “CUMHURBAŞKANIMIZA BİZZAT AKTARACAĞIM”

Güzel’in “vekillerimizden söz istiyoruz” yönündeki çağrısına ilk yanıt Siirt AK Parti Milletvekili Afif Demirkıran’dan geldi. Demirkıran yaptığı açıklamada, “Siirtliler.Net tarafından gündeme getirilen bu konuyu kendim bizzat Sayın Cumhurbaşkanımıza aktaracağım” ifadelerine yer verdi.

 

YILDIZ: “VEKİL OLSAM DA OLMASAM DA BU PROJEYE SAHİP ÇIKACAĞIM”

Ardından mikrofonu alan Saadet Partisi Siirt 1.sıra Milletvekili Adayı İdris Yıldız, “Bu proje Türkiye genelinde yaygınlaştırılmalıdır. Son derece hayırlı ve önemli bir projedir. Meclise milletvekili olarak gireyim ya da girmeyim bu projeyle ilgili üzerime düşen her türlü görevde sorumluluk almayı üzerime vazife kabul ediyorum.” dedi.

 

EVİN: “HAYIRLI BİR ETKİNLİK”

Has Parti Siirt İl Başkanı Abdullatif Evin, “Sizleri kutluyorum. Çok hayırlı bir etkinlik yaptınız. Üzerimize ne düşüyorsa seve seve yapmaya hazırız.” Dedi.

foto facebook

Bu haber toplam 3558 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!