1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Anket yaptığını söyleyen dergi kime hizmet ediyor?
Anket yaptığını söyleyen dergi kime hizmet ediyor?

Anket yaptığını söyleyen dergi kime hizmet ediyor?

Her seçim döneminde Siirt’li vatandaşları arayarak seçime yönelik sorular soran bir dergi tekrar sahneye çıktı.

A+A-

Ankara’da bulunan bir derginin telefon anketi yaparak vatandaşlara sorular sormasına son 2 seçimdir şahit oluyoruz. “Falan aday sizce nasıl biridir?” şeklinde sordukları soruları son günlerde tekrar işitiyoruz. Ancak bu sefer tam bir dayatma ile…

 

Dergiden aradığını söyleyen kişiler Siirtlilere adına tam bir dayatma diyebileceğimiz soruları sormaktadırlar:

           

            Siirt’te Kimi Aday Görmek İstersiniz ?

1.      Yılmaz Helvacıoğlu

2.      Afif Demirkıran

3.      Bayram Kızılay

4.      Kasım Ceylan

 

Siirtli vatandaşlar tarafından ISMARLAMA ANKET olarak değerlendirilen ve hiçbir şekilde inandırıcı bulunmayan bu anket çalışması yaygın kanaate göre birileri tarafından çeşitli mevkilere pazarlanacak gibi görülüyor. Bu anket çalışmasının ne ankette ismi geçenleri ne de başka kimseleri töhmet altında bırakmaması için aydınlatılması gerektiğine inanıyoruz.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Siirtliler.Net olarak konuyu takip ettik. Öncelikle Ak Parti Genel Merkezi’ni arayarak bu dergiden ve anket çalışmasından haberdar olup olmadıklarını sorduk. Aldığımız yanıt ise “Hiçbir şekilde bizle ilgileri yok!”

 

Derginin Ankara’daki bürolarını aradık. İşte telefonla yapmış olduğumuz konuşmanın özeti :

 

            Siirtliler.Net : “Kim size bu anketi ısmarladı?”

            Dergi Görevlisi: “Ne münasebet, kimse adına böyle bir şey yapmayız”

            Siirtliler.Net : “Siirt’in haritadaki yerini gösterebilirmisiniz? Siirt’i hiç bilmiyorsunuz. İsim dayatması yapmanızın ardında başka ne aranabilirki? Sanki iyi bir araştırma yapmışsınız ve Siirtli seçmenler bu isimler üzerinde mütabakat sağlamış ve sadece sıralamanın nasıl olması gerektiğine karar verememişler gibi dayatıyorsunuz.”

            Dergi Görevlisi: Düzgün konuşurmusunuz.

 

Anlaşılan o ki, Siirtli seçmenleri ve partilerin genel merkezlerini etkilemeye yönelik bir dayatma faaliyeti yapılıyor. Siirtli seçmenlerin bu tür faaliyetlere itibar etmeyeceği bilinmektedir. Parti merkezlerinin ise kendilerini etkilemeye yönelik bu tür pazarlama tekniklerine aldırış edip etmeyecekleri tahmin ediliyor.

 

AKPARTİ SİİRT İL TEŞKİLATI AÇIKLAMA YAPACAK MI? 

 

Dayatma yöntemiyle yapılan bu anket çalışmasının Ak Parti camiası üzerinden yapılması dolayısıyla Siirt Ak Parti İl Teşkilatı’nın konuyla ilgili bir açıklama yapıp yapmayacakları ise merak konusu.

 

Bu haber toplam 4806 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!