1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ankara’daki Siirtliler: Bu haber sizin için
Ankara’daki Siirtliler: Bu haber sizin için

Ankara’daki Siirtliler: Bu haber sizin için

İlköğretim öğretmeni Ömer Faruk Bayır, Siirt’ten 15 öğrencisine başkent Ankara’yı gezdirmeyi kafaya koyar ve işin ilk kısmını halleder… Geriye ise… Haberin devamı aşağıda.

A+A-

Siirt Ayyıldız İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Ömer Faruk Bayır, yaklaşık 1 yıldır Anadolu Jet firmasına e-mail gönderir. Firmadan 23 Nisan etkinlikleriyle ilgili küçük öğrencileri için bir talepte bulunur. Ömürlerinde hiç uçağa binmemiş çocukları uçağa bindirmek ve ülkemizin başkenti Ankara’yı görmelerini ister. Öğrencilerinin bu yaşta ufuklarını açacağına, geleceklerine dair düşünce dünyalarının gelişeceğine inanır Ömer Bayar hoca…

1 yıldır Anadolu Jet firmasına e-mail gönderen Ömer hoca nihayetinde beklediği o mutlu haberi alır.  Firma, bir süredir kendilerine e-mail gönderen Ömer hocaya geri dönüş yapar ve 17-20 Nisan tarihleri arasında 15 öğrenci için gidiş-dönüş biletini kendisine verirler.

ANKARA’DA 3 GÜN KONAKLAYACAKLAR… AMA?

Öğrenciler Ankara’da 3 gün boyunca konaklayıp, başkentin muhtelif yerlerini gezecekler. Ancak, nerede konaklayacakları ve nasıl gezecekleri konusunda kara kara düşünüyorlar. Uğraşlar sonucu Anadolu Jet ile gidiş-dönüş olmak üzere ulaşım problemini çözdüler. Şimdi ise Ankara’da kalacakları 3 günlük program için kendilerine tebessüm edecek hayırsever hemşehrilerinden mutlu bir haber bekliyorlar.

 

Bu haber toplam 4105 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!