1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ankara’daki Siirtli öğrenciler Ören’i ziyaret eder
Ankara’daki Siirtli öğrenciler Ören’i ziyaret eder

Ankara’daki Siirtli öğrenciler Ören’i ziyaret eder

Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’ndeki Siirtli öğrenciler Milletvekili Osman Ören’i mecliste ziyaret ettiler.

A+A-

Osman Ören’i telefonla arayan üniversite öğrencilerinin “gelin bir çayımı için, ebi…!” şeklinde aldıkları cevapla başlayan ziyareti gençlerin ağzından dinleyelim. Ziyaretin gerçekleşmesini sağlayan öğrencilerden Hüseyin Bakır ile Nusrettin Dündar, Siirtliler.Net okurları için kaleme aldığı mektubunda aşağıdaki satırlara yer verdi:

“GELİN BİR ÇAYIMI İÇİN, EBİ…!”

Osman Ören hocamızı telefonla arayıp randevu istediğimizde, köşedeki kahvehanede oturan sıradan bir vatandaş edasıyla ‘Gelin bir çayımı için, ebi…!’ diyerek bizi meclise davet etti. Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi öğrencileri olarak bir çiçek alarak hocamızı ziyaret için meclisin yolunu tuttuk. Mecliste Osman hocamızın odasını bulduk ve bizi oldukça samimi bir şekilde karşıladı. 40-45 dakika arası Ankara’daki Siirtlilik üzerine sohbet ettik.

Sohbetimiz daha çok öğrenciliğimizden dolayı 3-5 sene ikamet edeceğimiz Ankara’da Siirtlilik adına neler yapabileceğimiz üzerine şekillendi. Burada bulunan Siirtliler Dayanışma Vakfı (SİDAV) ve Ankara Tillo Vakfı’nın, Siirtli genç üniversiteliler tarafından ihya edilmesi ve daha aktif çalışmaya yönlendirilmesi temenni edildi.

Ayrıca Kasım ayının ortalarına doğru SDE (Stratejik Düşünce Enstitüsü) Başkanı Prof.Dr.Yasin Aktay ve Osman Ören hocanın organizasyon yardımıyla Ankara’da bütün Siirtli üniversite öğrencilerini kapsayan bir Siirtliler Gecesi etkinliği yapılması kararlaştırıldı.

Sayın Osman Ören hocamızı makamında ziyaret, bizi memnun etti ve en kısa zamanda diğer milletvekillerimizden de randevu alıp bu ve benzeri etkinlikleri devam ettirme niyetindeyiz.

Bu haber toplam 3802 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!