1. YAZARLAR

  2. Murat Bilgin

  3. Analiz 2018
Murat Bilgin

Murat Bilgin

Yazarın Tüm Yazıları >

Analiz 2018

A+A-

Kazasız belasız atlattığımız bu seçim Ümmete, Vatanımıza, Devletimize, Milletinize hayırlı olmasını dilerim. Emeği geçen herkese teşekkür ederek; Siirt’te yüksek derecede efor harcayan, girilmedik delik, tutulmayan el, dokunulmayan yürek bırakmayan Sayın Osman Ören hocamı tebrik eder Hayırlı olmasını dilerim. 

Katılım oranının yüksek düzeyde oluşu özgür iradenin sandığa yansıdığının ifadesi olduğunun ispatıdır. Ancak Sonucun böyle olması gerektiğini düşünenlerden değilim,  Bölgemize ve il'imize yapılan yatırımların bunlardan önemlisi huzurun tesisi için yapılan bunca mücadele ve emek bu sonuçla bağdaşmadığı kanaatindeyim. Aynı zamanda  Yapacak bişey yok diyenlere de karşıyım. Çünkü bir nevi yaptığınız şeylerin karşılığı idi bu sonuçlar. Saha çalışmalarında vatandaşa bir dokunan bin ah işitti. Haklı veya haksız bu beni bağlamaz ama herkese şirin görünmek adına, mevki makam uğruna, maddi kalkınma adına, benim davamı bu hallere düşürme hakkına kimse sahip değil,  haddide, hakkıda değil. 

İşe yerleştiremeyeceğinize söz vermeyeceksin, ihale peşinde olanları yanınızda tutmayacaksınız, isim olsun diye kadronuza almayacaksınız. Milleti küstürmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu dava birleştirici, bütünleyici, kucaklayıcı bir davadır. Kin gütmez. Hemde bu zamanda hiç yapılmaması gereken bir zamanda Kasım 2015, Haziran 2015 ve şuan 2018 seçimlerinde hdp'nin 17.177 oy kaybetmiş iken bunun yanında Akparti'nin 17.000 oy arttırdığı bu süreçte. Bir nevi kendi ayağımıza sıktık vay efendim oylarımızı artırmışız söylemine haziranda seçmen sayısı 169 bin, 2018 de ise184 bin Sorayım mı nerde bu 13 bin seçmen diye bilgisi olan varmı? Alınacak 5 bin oy'un partimiz lehine bir milletvekili daha demekti. Bugün oylarımızı arttırmış zannedebiliriz ama gerçekte olan sadece korumuşuz  bununda sebebi sayın Osman Örendir. Kişisel bir özelliği ve kattığı rüzgârdır. Bununda sebebi halka yaklaşımı, bakışı ve dokunuşudur. Aynısını yapması gerekenler yapmadı, yapamadı hatta umrunda bile olmayanlar vardı. Sahada 29 kişilik yönetimden bir el parmağını geçmeyecek kadar insan vardı. 34 aday adayından kaç kişi vardı. Biz bunları parmakla sayabiliriz. Bu da ne demek oluyor anlamışsınızdır. Bu dava kişisel menfaatler  için, mevki makam için ihale alabilmek için malzeme edilecek bir dava değildir. Dava'ya sahip olanlara teşekkür ederim her zaman olduğu gibi yine sahada canla başla çalışıyordular. Bugün bunlardan ders çıkarmasak yarın yerel seçimde tablo değişmeyecek. Ben bugünden söyleyeyim de yarına geç olmasın.

Sonuç olarak en önemli olan bizi sevince boğan davamızın zaferle ayrılması oldu. Bizi ziyadesi ile mutlu etti. Kararlı duruşundan dolayı MHP Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli bey'e teşekkürlerimi sunarım aynı duruşu dava'yı kişisel menfaatleri için kullanan akp'lilerden beklerim. 

Kalın sağlıcakla.
 

Bu yazı toplam 2182 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!