1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Altınoluk'tan Umre Semineri
Altınoluk'tan Umre Semineri

Altınoluk'tan Umre Semineri

Siirt Altınoluk Hac ve Umre Acentası 2012 yılı Mart ayında umreye gidecek vatandaşları bilgilendirmek amacıyla 04 Mart Pazar günü Yeni Mahalle Camiinde “Umre Eğitim Semineri” yapıldı.

A+A-

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan umre seminerinin açılış konuşmasını Altınoluk Siirt Acentesi Yetkilisi Suat Özyapıcı yaptı.

 

 Özyapıcı konuşmasında, “Hz. Peygamber, bir Umrenin, daha sonra yapılacak diğer bir Umreye kadar olan süredeki küçük günahlara kefaret olduğunu, Hacca ve Umreye gidenlerin, Allah'ın misafirleri olduğunu, burada yapılan duaların geri çevrilmeyeceğini müjdelemiştir,  bu nedenle burada sadece kendimiz için değil,  tüm İslam Âlemi için dua etmeliyiz.” Dedi. Tüm umrecilerin ülkemizin birer temsilcisi olduğunu bu nedenle daha dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Özyapıcı, zamanın çok iyi değerlendirilmesini hatırlatarak  “Kur’an tilaveti, tevbe-istiğfar, dua, zikir ve tesbihatla meşgul olunmasını tavsiye etti. Kabe-i Muazzama da kılınan namazın sevabı, diğer mescitlerde kılınan namazdan 100 bin kat, Mescid-i Nebevide kılınan namazın sevabının ise,  Mescid-i Haram hariç diğer mescitlerde kılınan namazın sevabından 1000 kat daha fazladır” diyerek kutsal beldelerin önemine dikkat çekti.

 

Altınoluk Siirt Hac ve Umre Acente Yetkilisi Suat Özyapıcı umrenin seyahat boyutu, teknik konular ve programlarla ilgili olarak ta şunları söyledi: 

 

Hac ve Umre ibadetinin herkese nasip olmadığını bu nedenle iyi değerlendirilmesi gerektiğini dile getirerek Umre seyahatinde, sabır ve hoşgörüye büyük önem verilmesini istedi. Seyahat esnasında bazı aksaklıkların yaşanabileceğini, ancak bu tür aksaklıklar karşısında sabırlı olunmasını tavsiye eden Özyapıcı,  “Umre bize Allah'ın bir ikramıdır,  bu nedenle burada yapacağımız davranışlara daha çok dikkat etmeliyiz”. Dedi.

 

Özyapıcı, Siirt’ten Altınoluk Firması önünde 10 Mart 2012 Cumartesi günü saat 10.00’da uğurlama töreni yapacaklarını, aynı gün öğle namazını Ziyaret -Veysel Karani Camiinde kıldıktan sonra, Saat 15.45 Uçağıyla Batman’dan İstanbul’a oradan Saat 22.10’da Medine havaalanına uçacaklarını, yanlarında 2 Din görevlisi ile birlikte 121 Umreci’nin olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

    

Bu haber toplam 2359 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!