1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Allah’ından bulurlar dediği gün: 12 Eylül 2010
Allah’ından bulurlar dediği gün: 12 Eylül 2010

Allah’ından bulurlar dediği gün: 12 Eylül 2010

Başbakan Erdoğan, 30 yıl önce idam edilen gencin yazdığı mektubu okudu.

A+A-

Başbakan Erdoğan 30 yıl önce idam edilen Mustafa Pehlivan’ın idam edilmeden önce yazdığı mektubu Grup toplantısında okudu. Mustafa Pehlivanoğlu o yıllarda 22 yaşında genç bir delikanlıydı. Darağacında sallandırıldı. Ailesi infazdan 3 gün sonra çocuklarını ziyarete gittiğinde idam edildiğini öğrenmişti.


Mustafa’dan geriye ise şu satırlar kaldı:

Sevgili Annecim, Babacım! Sizler beni bu yaşa kadar büyütüp yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı işlemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin. Ben sizlerin bir evladınız olarak bugüne kadar Cenab-ı Hakk’ın ve O’nun Resulü’nün, Yüce Peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader neyse onu çekeceğiz. Ben de kardeşim Haydar gibi bir an önce Allah’ın huzuruna çıkacağım. Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah’ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler ise Allah’ından bulsunlar. Anne! Sizlerle helalleşmek istedim, ama olmadı. Hakkım varsa helal olsun. Siz de helal edin. Son olarak ağabeyime, yiğenime, bacıma selam eder haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder, Cenab-ı Hakk’a mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim.

 

Başbakan Erdoğan: “Tam 30 yıl sonra yine bir 12 Eylül günü işte. Bu işkencecilerle, bu insanlık dışı uygulamalarla milletçe hesaplaşacağız. Gencecik ölümlerle hesaplaşacağız. Zamansız vedalarla hesaplaşacağız. 17 yaşındaki çocukları yağlı urgana taşıyan zihniyetle hesaplaşacağız.”

Gencecik yaşında haksız yere idam edilen Mustafa’nın “Allah’ından bulurlar” dediği gün işte 12 Eylül 2010 günüdür.

Bu haber toplam 3298 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!