1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Allahım Kürtleri Beyaz Kürtlerin Vebasından Koru
Allahım Kürtleri Beyaz Kürtlerin Vebasından Koru

Allahım Kürtleri Beyaz Kürtlerin Vebasından Koru

Siirtli bir gazetecinin kaleme aldığı ve Siirtliler.Net okurları için paylaştığı makalede önemli bir düşünce turu atılmış. İşte o makale:

A+A-

Kürt hareketinde 80’lerin ortasında başlayan eylemler, 90’lı yıllarda zirve yapmıştı. O dönem Kürt siyasi hareketinin önderliğini yapan hamileri şimdilerde birileri tarafından kıza çekilmiş durumda.

Leyla Zana, Hatip Dicle, Selim Sadak ve hayatını kaybeden Orhan Doğan gibi Kürt siyasi hareketinin simgesi olmuş isimler kızağa çekilmişler listesinde yer alıyor. Değişim adı altında HDP’de başlatılan kıyım, güvercin kanadındaki herkesi pasif duruma çekmiş durumda.

“Çizerse bu işi Erdoğan çözer” diyen Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın İmralı heyetinde olmaması tesadüf değil. Dolmabahçe mutabakatı gibi tarihi bir günde deklarasyonu Kart hareketinin 90’lı yıllardaki hamilerinden Hatip Dicle yerine 90’lı dönemlerde Yeşilçam çocuğu olan film yönetmeni Sırrı Süreyya Önder’in okuması da üzerinde durulması gereken önemli bir ayrıntıdır.

Leyla Zana, yıllarca hapis yattı. Ancak “barış” sosyalist partide 2 bin 500 oy alan Figen Yüksekdağ’ın isteğiyle gelecek. 

Yüreği yanan bir Kürt annesinin “barış” isteğiyle Figen Yüksekdağ’ın istediği barış aynı olabilir mi? Barış, yüreği yanık annelerin dil ile söylenen, kalp ile tasdik edilen müspet bir istektir. Figen Yüksekdağ’ın “barış” söylemi afyondan ibarettir. Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ’ın “Barışı getireceğiz” sözü ile Amerika’nın Suriye’ye, Irak’a “barış ve demokrasi getireceğiz” sözünden hiçbir farkı yoktur.

“Bugün Kürtler kendi kendini yönetmeli” diyen Figen Yüksekdağ’a sormazlar mı “madem Kürtler kendi kendini yönetecekse başta sen olmak üzere beraberinde getirdiğin çakma Kürtleri al ve götür davayı ehillerine bırak” diye…

Bugün gerek HDP’de gerekse PKK’da Kürt hareketini yönetenlerin çoğu Kürt değil. Doğru dürüst Kürtçe bile bilmiyorlar.

Leyla Zana’dan, Hatip Dicle’den, Selim Sadak’tan, Ahmet Türk’ten ve Altan Tan gibi Kürtlerden bir zarar gelmez ancak Ertuğrul Kürtçe, Sırrı Süreyya Önder, Figen Yüksekdağ, Sabahat Tuncel gibi isimler artık Kürtlere rahat vermezler.

Allah Kürtleri, beyaz Kürtlerin vebasından korusun. (Amin)

Bu haber toplam 3165 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!