1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. Ali İlbaş, “İl yönetiminde ciddi revizyon olacak”
Ali İlbaş, “İl yönetiminde ciddi revizyon olacak”

Ali İlbaş, “İl yönetiminde ciddi revizyon olacak”

AK Parti Siirt İl Başkanı Ali İlbaş, 2009 yerel seçimlerini, 2011 genel seçimlerini Siirtliler.Net’e değerlendirdi.

A+A-

Siirtliler.Net muhabiri Suat Bilim’in sorularını yanıtlayan AK Parti Siirt İl Başkanı Ali İlbaş oldukça cesur açıklamalarda bulundu.  2009’da Siirt Belediyesini kaybedişlerini “halkın istemediği aday” diye açıklayan İlbaş, parti teşkilatlarına da ciddi mesajlar verdi.

Seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz.

Dünyamız, ülkemiz ve memleketimiz için hayırlı olsun. Demokratik bir seçim geçirdik. Vatandaşlarımız sandık başına giderek demokratik haklarını sandığa yansıttılar. Seçim süresi boyunca ben ve iki vekil adayımız ilimizde her yere ulaştık. Bu süreçte olumlu ve olumsuz anlar da yaşadık tabiî ki. Bazen bireysel tepkilerle karşılaştık. Ama genel olarak her gittiğimiz yerde ilgi ve teveccüh gördük.  Sonuç olarak ilimizi temsil edecek ikisi AK Parti’den ve bir de Bağımsız olmak üzere üç vekilimizi Siirt halkı olarak seçtik. Seçilen vekillerimizin Siirt için çaba sarfedip hizmet getireceklerine inanıyorum.

Son yıllarda hizmet gitmeyen köy veya mahalleye rast geldiniz mi?

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana bölgemiz ihmal edildi. Şehirler ve ilçeler ihmal edildi artık siz düşünün köylerin ihmalliğini. Ama son yıllarda vatandaş yol gördü, okul gördü, su gördü, çatısında güneş enerjisini gördü. Okul vardı ama öğretmen göremiyorlardı. Son 8 yılda bu saydığımız hizmetlerin birçoğunu gördü. Özellikle ücra köylerimizde terör nedeniyle tamamlanamayan hizmetler var. Bu dönemde inşallah kalan eksik hizmetleri yerine getirmeye çalışacağız.

2009 yerel seçimlerinde neden başarılı olamadınız?

2009 YEREL SEÇİMDE HALKIN İSTEDİĞİ ADAYLA SEÇİME GİRMEDİK

Seçimlerin anlamı halkın teveccühünü alabilmektir. Halkın istediği adaylar olmayınca tabiî ki tepki göstermesi doğaldır. Biz 2009 yerel seçimlerinde halkın istediği bir aday profili ile seçime gidemedik. Ayrıca kendimizi ve adayımızı iyi tanıtamadığımız için hüsrana uğradık. Ama o gün 1800 oyla kaybettiğimiz yerel seçimleri bugün son seçimle elde ettiğimiz oy oranıyla kıyasladığınızda bakıyorsunuz ki yaklaşık 8 bin oy ile yerel seçimi kazanabiliyorsunuz. 2014 yerel seçimlerinde halkın benimsediği bir adayla seçime girersek tekrar kazanacağımıza eminim.

Önümüzde ki birkaç ay içerisinde kongreye gideceksiniz tekrar aday mısınız?  Ve şu an ki yönetimde değişikliklere gidecek misiniz?

KAYABAĞLAR GİBİ BAZI YERLER BİZİ ÜZDÜ

Son seçimde bazı yerlerde beklediğimiz oy oranını yakalayamadık. Örneğin Kurtalan’da, Kayabağlar Beldesi’nde, Eruh’un bazı köylerinde, Pervari’nin bazı köylerinde… Baykan’da da istediğimiz oyları alamadık. Tekrar aday olacakmısınız şeklindeki sorunuza gelince, ben partiliyim, dava adamıyım. Benim için hangi görev olursa olsun o görevi layığıyla yerine getirmeye çalışırım. Nitekim geçmişte sandık müşahitliğinden, bina sorumluluğuna kadar görevlerimi yerine getirdim. Şu an ise İl Başkanlığı görevimi sürdürüyorum. Benimle seçime gidilmesi şahsımı ayrıca mutlu etmiştir.

İL YÖNETİMİNDE CİDDİ BİR REVİZYONA GİDİLECEK

İl kongresinde tabiî ki aday olacağım. İl yönetiminde bir revizyona kesinlikle gidilecek. Çünkü mevcut yönetimimizde seçim süresince veya önceki süreçte çalışmalarımıza katkı sağlamayan arkadaşlarımız var. Kongreyle birlikte onların yerlerine daha dinamik ve davayı benimsemiş insanlarla beraber çalışmak isteyeceğiz.

Yeni dönem için ve gelecek yerel seçimler için son olarak Siirt halkına neler söylemek istersiniz.

Ak Parti büyük hedefleri olan bir partidir. Diğer partilerle kıyaslayamazsınız. Önüne 2023 hedefini koyan Ak Parti bu süreçte önünde 2014 yerel seçimlerini yaşayacak. Halk arasında Ak Parti’yi çılgın parti olarak adlandırıyorlar. Neden çılgın parti diyorlar halka hizmet üreten çılgın projelerle hep varız. İnsanların etnik yapılarına diline rengine bakmadan sevdiğimiz için çılgın diyorlar. Bu dönemde önceliğimiz yeni bir sivil anayasa olacak yeni bir anayasa olduğu takdirde zaten Türkiye’de var olan birçok sorunun da çözümü kendiliğinden gelecek. Demokrasinin ve özgürlüğün geliştiği her ülkede sorunlar her zaman en aza iner. Siirt olarak ta bu dönemde birçok değişiklikler olacak. Yeni yollar hastaneler vs. Siirt artık hak ettiği hizmeti bu dönemde başbakanımız ve milletvekillerimiz sayesinde almaya başlayacak. Çünkü Siirt halkı bu hizmetleri çok bekledi. Bu hizmetler tek tek inşallah bu dönemde gelecek.

Bu haber toplam 5033 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!