1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ALFEMO’nun 127.Mağazası Siirt’te açıldı
ALFEMO’nun 127.Mağazası Siirt’te açıldı

ALFEMO’nun 127.Mağazası Siirt’te açıldı

Siirt Müftülüğü’nün altında bulunan mağazanın açılışı görkemli bir törenle gerçekleşti. Açılışa Kamu Kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşlar da ilgi gösterdi.

A+A-

Mobilya sektörünün önemli isimlerinden olan ALFEMO, Doğu’ya açılıyor. 60’tan fazla ülkeye ihracat yapan ve 200 bin metrekare üzerinde bir alanda üretim yapan firma, Doğu ve Güneydoğu’da büyümeyi hedefliyor.

Açılışa ALFEMO’nun patronu Ramazan Davulcuoğlu, Genel Müdür Göksel Çokbankir, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ile Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) yöneticilerinin yanı sıra Siirt Vali Yardımcısı Orhan Burhan, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt Milli Eğitim Müdürü T.Fikret Eteker ve BDP İl Başkanı Faruk Sağlam katıldı.

Siirt halk oyunları gösterisinin yapıldığı açılışta konuşmacılar ALFEMO’nun kalitesinin yanı sıra Siirt’in ekonomik gelişmelerine yönelik konulara da temas edildi.

ALFEMO Siirt Mağazasının sahibi Öner Işık: “30 yıldır mobilya sektöründe faaliyet gösteren ve sektörün en kaliteli firması olduğuna inandığımız ALFEMO’yu Siirt’e getirmekten onur duyuyoruz. 1 ay gibi kısa bir sürede 200 bin lira gibi bir ciroya ulaşmış olmamız ALFEMO ailesine olan güveninizi göstermiş oldu. ALFEMO ailesi olarak güveninize layık olmaya çalışacağız.

ALFEMO Patronu Ramazan Davulcuoğlu: “ALFEMO, Türkiye’nin en batısında, İzmir’de üretim yapıyor. Dünyanın en son model teknolojileriyle üretim yapıyor ve tasarıma önem veriyor. Batıda markalaşan ALFEMO, Doğu’da da markalaşacak. Bugün Almanya’da, Amerika’da birçok ülkede satılan ürünleri artık Siirt’te Işıklar Mobilya’da bulabileceksiniz.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak: “Yatırımcıları Siirt’e taşıyacağız. Buna herkes emin olsun. Biz iş dünyasını buraya davet ediyoruz. Pazarlama gücü yüksek olan tüm işadamlarını buraya yatırım yapmaya davet ediyoruz. Kimse korkmasın. Bu bölgede özellikle ilimizde kardeşlik, barış hakim olacak. Kesinlikle hâkim olacak. En kısa zamanda hakkın,  hukukun uygulanmasıyla sözde değil, özde kardeşliğin pekişmesiyle bütün problemler çözülecektir.

Siirt Vali Yardımcısı Orhan Burhan: “Siirt’te 3 yıldır görev yapıyorum. Göreve geldiğimden bu yana Siirt’te 3 tane yeni banka şubesi açıldı. Bu ekonomik bir değerin göstergesidir. Şu anda birden fazla alışveriş merkezi yapmak için çabalayan işadamlarımız var. İlimizde ekonomik bir canlanma var ki işadamlarımız buraya teveccüh gösteriyorlar.

Açılış konuşmalarının ardından Abdulkadir Işık tarafından hayır ve bereket duası okundu. Kurban kesildi. Konuklar mağazada gezdirilerek ürünleri incelemeleri sağlandı. Kuru pasta ve soğuk içecek çeşitleri ikram edildi. Programın tamamlanmasıyla birlikte il dışından gelen konuklara Siirt’in yöresel yemekleri ikram edildi.

 

Bu haber toplam 4776 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!