1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Al onu münasip bir yerine koy!
Al onu münasip bir yerine koy!

Al onu münasip bir yerine koy!

AB Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış ile Türkiye düşmanı, Hollandalı aşırı sağcı parlamenter Barry Madlener arasında karikatür krizini AB Karma Parlamento Komisyon Üyesi olan Siirt Milletvekili Afif Demirkıran önledi.

A+A-

Brüksel'de 67. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) toplantısına katılan AB Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış ile Türkiye düşmanı, Hollandalı aşırı sağcı parlamenter Barry Madlener arasında karikatür krizi yaşandı.

 

Türkiye'deki medya özgürlüğünü eleştiren Madlener, sözü karikatüristlere getirerek, karikatüristlerin dahi mahkeme ve hapse girme korkusuyla karikatür çizdiklerini söyledi. Madlener daha sonra, Bakan Bağış'a bir karikatür hediye edeceğini belirterek, Türkiye'de bir mizah dergisinde yayınlanan,  'Allah Yok, Din Yalan' yazısıyla tartışmalara yol açan, çerçeveli bir karikatürü alarak Bağış'a vermek için yerinden ayrıldı. Bu arada ortamın gerilmesi üzerine KPK Eşbaşkanı Afif Demirkan, ayağa kalkarak, Madlener'in Bağış'a ulaşmasını engelledi. Madlener bunun üzerine Müslümanları aşağılamayı hedef alan karikatürü Demirkan'a uzattı. Bu sırada Bakan Bağış, Demirkan'a seslenerek, "Afif Bey, almayın, almayın" talimatını verdi. Bunun üzerine Demirkan karikatürü yere koyarken, Bakan Bağış da, Madlen er’e İngilizce olarak, "Onu münasip bir yerine koy" diye seslendi.

 

Tartışma sonrasında Siirt Milletvekili Türkiye AB-KPK Başkanı Afif Demirkıran parlamento üyelerine seslenerek “Arkadaşlar burada bazı kendini bilmezler sadece provokasyon amacıyla yer alıyorlar. Daha dünden ben sayın bağışla kavga etmek için geleceğini bildirenler ne barıştan ne hoşgörüden ne de saygıdan haberdardırlar. Bu davranış ne bir milletvekiline ne de bir ülkeye yakışmaz” diyerek aşırı sağcı ve Türkiye düşmanı Hollanda milletvekili Madlen er’e tepkisi sert oldu.

 

Kaynak:Haberturk.com

 

Bu haber toplam 3027 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!