1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Akülü aracına en mutlu gününde ulaştı
Akülü aracına en mutlu gününde ulaştı

Akülü aracına en mutlu gününde ulaştı

TESYEV tarafından ilimize gönderilen 20 akülü araçtan biri dün akşam dünya evine giren engelli vatandaşa en mutlu gününde verildi.

A+A-

Polis Başmüfetişi İnci Aksoy’un TESYEV (Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı) ile Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık’ı tanıştırmasıyla gelişen ilişkiler neticesinde TESYEV, ilimize 20 adet akülü engelli aracı gönderdi. İşte bunlardan bir tanesi de dün akşam dünya evine giren Zeydan Murat Kılıçer adlı engelli hemşehrimize teslim edildi.

 

 

Siirt’in yerel müzik sanatçılarından Cengiz Tan ve Lütfü Turşak’ın üç dilde seslendirdikleri birbirinden güzel halk ezgileri eşliğinde halaylar çekildi. Genç çifte Siirt Kızılay Şubesi tarafından getirtilen akülü araba Vali Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak ile birlikte verildi.

 

 

Dünya evine giren engelli vatandaşın mutlu gününde yalnız bırakmayıp düğüne katılan Vali eşi Gülsüm Çolak yaptığı açıklamada, “Tarih boyunca birçok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapan Siirt, farklı dil, din ve kültürleri bir arada tutup, kaynaştırmanın, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini vermiştir. Bugün burda Zeydan Murat ve Şükran kardeşimizin bu anlamlı ve özel günlerinde bunu hep birlikte yaşıyoruz. Milletimizin öz değerlerine bağlı güçlü bir ailenin; vatana, millete, memlekete hayırlı nesiller yetiştirmesi, toplum olarak en büyük hedefimiz olmalıdır. Vatandaşlarımıza yardım etmek ve vatandaşlarımızın özelikle böyle anlamlı ve özel günlerinde yanlarında olmak sevinç ve mutluluklarına ortak olmak, bu mutluluklarını kendileriyle, aile fertleriyle, toplumla paylaşmak bizleri, ayrıca mutlu etmektedir. Daha önce de yardıma ihtiyacı olan gençlerimize, ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli yardımlarda bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz, bu anlamlı ve özel günde, Hayatlarını birleştirmeye karar veren, Zeydan Murat ve Şükran çiftine ömür boyu mutluluk ve aile saadeti diliyorum” dedi.

 

Engelli Zeydan Murat Kılıçer ise yaptığı konuşmada; “Bu anlamlı ve özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak bizlere destek olan, sevinç ve mutluluğumuzu paylaşan, Gülsüm Çolak hanımefendiye ve Siirt Kızılay temsilcisi Yener tanık beye ve tüm misafirlerimize teşekkür ederim.” dedi.

Bu haber toplam 2359 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!