1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aktay’ın konuşması Bakırhan’ın hoşuna gitmedi
Aktay’ın konuşması Bakırhan’ın hoşuna gitmedi

Aktay’ın konuşması Bakırhan’ın hoşuna gitmedi

Siirt’te çıkan olaylar nedeniyle Siirt Belediyesi’ne giden Prof.Dr.Yasin Aktay’ın açıklamaları Başkan Bakırhan’ın hoşuna gitmedi.

A+A-
Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan’ı makamında ziyaret ederek yaşanan olaylardan şehirde yaşayan Kürt, Arap, Türk tüm vatandaşların huzurunun kalmadığı, halkın ciddi zararlar gördüğünü ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yasin Aktay, “artık bu olayların bitirilmesi için çabalayın, yeter” dedi.
 
 
ÇÖZÜM SÜRECİNİ KİMSE BÖLGENİN BİRİLERİNE TERK EDİLMESİ OLARAK ANLAMASIN
 
Görüşmeler sırasında çözüm süreciyle ilgili soruya, “Çözüm sürecinden bizim kastettiğimiz şey belli bir grubun veya belli bir örgütün diğer insanlar üzerinde hakimiyet kurması, baskı kurması değildir. Süreçle ilgili baştan itibaren tasarladığımız şey, herkesin birbirine saygı duyduğu, demokratik ve özgür bir ortamda rekabet edebildiği bir ortamdır. Birileri bundan farklı bir şey anlıyorsa bu konuda gereken tedbirler alınır. Çözüm sürecini hiç kimse bölgenin birilerine terk edilmesi anlamına geldiğini düşünmesin. Kimse öyle bir anlam çıkarmasın.” Şeklinde cevap verdi.
 
 
POLİS VATANDAŞIN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN ÇABALIYOR
 
Siirt’teki olaylarda polisin gerçek mermi kullandığıyla ilgili iddialara da değinen Aktay, “Böyle bir şey yok. Bu göstericilerin uydurduğu bir şeydir. Polis son derece büyük bir dikkat içerisinde, vatandaşın daha fazla mağdur olmaması, zarar görmemesi için elinden geleni yapmıştır. Hatta o kadar ki, daha sert müdahale etsin diye halktan ciddi baskılar gelmektedir.” Açıklamasında bulundu.
 
Prof.Dr.Yasin Aktay’ın bu açıklamaları sırasında yanında bulunan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan’ın pek hoşnut olmadığı gözlemlendi.
 
aktay1-001.jpg
 
aktay2-001.jpg
 
aktay3.jpg
 
aktay4.jpg
 
aktay5.jpg
Bu haber toplam 5686 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!