1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Aktay, operasyonlar Kürtlere değil örgütedir
Aktay, operasyonlar Kürtlere değil örgütedir

Aktay, operasyonlar Kürtlere değil örgütedir

TV Net ekranlarında canlı yayın konuğu olan Yasin Aktay, TBMM’deki tezkere ve terörle mücadele gündemlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

TV Net ekranlarında Meclis bahçesinde canlı yayın konuğu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay, gündeme ilişkin sorulan sorulara yanıtladı.

Terörle mücadele konusunda soruları yanıtlayan Aktay, şu değerlendirmelerde bulundu:


KÜRTLER BU ÜLKENİN SAYGIN VATANDAŞIDIR

“Kürtler bu ülkenin saygın vatandaşlarıdır. Fakat örgüt çözüm sürecini suistimal etti. Çözüm süreci, toplumumuzun yeni ve farklı bir talebi doğrultusunda hayata geçirildi. Kimse dağa çıkmasın, dağdakiler de ölmesin istedik. Dağa çıkış nedenlerinin hepsini ortadan kaldırdık. Ama buna rağmen elinde silahla birileri eşkiyalık yapıyorsa ona da gereken yapılır. Kürt olduğu için değil eşkiyalık yaptığı için gereken yapılır. Bugünkü çatışma Kürtlerle değildir. Kürtlere olsa Esad’ın yaptığı ortadadır. Bu savaş terör örgütüyledir, Kürtlerle değil.”


OPERASYONLAR BÖLGE HALKININ GÜVENLİĞİ İÇİNDİR

“Halk, bölgenin Pkk’ya teslim edilmesini istemiyordu. Halkımız güvenliği istedi, korunabilmeyi istedi. O yüzden operasyonlar yapılıyor. Bize ‘fazla yüz veriyorsunuz, şımartıyorsunuz’ diye yapılan eleştirilere rağmen sabrettik. Ama artık mesele bir milli güvenlik meselesi oldu.”


HDP, KANDİL’İN VESAYETİNDE SİYASET YAPIYOR

“Hdp, Kandil’in vesayeti altında siyaset yapıyor. Bu onlar için zor bir durum tabi. Kandil, Hdp’nin aklına güvenmiyor. Hdp’nin Türkiyelileşme söylemine karşı Kandil, Hdp’ye sürekli borcunu hatırlattı. Pkk, Hdp için seçim zamanında oy topladı. Hdp’nin bu borcunu hatırlatıyor sürekli Kandil. Aralarında böyle çarpık bir ilişki var. Bu ilişkiden de bir siyaset çıkmaz.”

Bu haber toplam 2344 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!