1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aktay, HDP’li vekiller Siirt’i karıştırmaya çalışıyorlar
Aktay, HDP’li vekiller Siirt’i karıştırmaya çalışıyorlar

Aktay, HDP’li vekiller Siirt’i karıştırmaya çalışıyorlar

Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarını değerlendiren Siirt AK Parti Milletvekili Yasin Aktay, “HDP’li vekillerin Siirt’i karıştırıp vatandaşı devlete karşı kışkırtmaya çalışıyorlar” dedi.

A+A-

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta HDP Siirt Milletvekili Besime Konca’nın “Resmi Hesabıdır” yazılı facebook sayfasında bozuk bir Türkçeyle “Akp faşizmi Siirt’te de katliyam peşinde. Şu an çakmak mahallesi abluka altında” şeklinde kışkırtıcı bir mesaj yazılmıştı.

 

NE YAPMAYA ÇALIŞTILARSA DA HALK DESTEK VERMEDİ

HDP’li vekil Besime Konca’nın tahrik edici o mesajına ve benzeri farklı mesajları hatırlatan AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay; “HDP’li bazı milletvekilleri örgüt tarafından atanarak geldiler. Siirt halkını kışkırtarak ayaklanma çıkartmaya çalışıyorlar. Çakmak (Barış) Mahallesi’nde devletin katliam yapmaya hazırlandığı haberini yayarak, halktan hendek kazmalarını istiyorlar. Hendek kazmaya yanaşmayan halkı zorluyorlar. Ne yapmaya çalıştılarsa da halk onlara bu desteği vermedi” dedi.

 

ÖZ YÖNETİM BİR MAFYA YÖNETİMİDİR

Aktay açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü: “Toplum üzerindeki mafyalaşmanıza kim razı olacaktır. Öz yönetim diye toplumun tecrübe ettiği şey bir mafya yönetimidir. HDP de Kürt halkına vere vere 35 km hendek veriyor ve adına da ‘Kanal Kürdistan’ diyebiliyorlar.”

Bu haber toplam 2776 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!