1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Akif ve Asım tiyatrosu sahnelendi
Akif ve Asım tiyatrosu sahnelendi

Akif ve Asım tiyatrosu sahnelendi

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 82. yılı münasebetiyle "Akif ve Asım" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

A+A-

"Vatan Şairi" ve "Milli Şair" olarak anılan Mehmet Akif Ersoy'u ve onun ideal neslinin kahramanı "Asım"ı ele alan tiyatro oyunu Bahçeşehir konferans Salonunda sahnelenen tiyatro oyunu 2 seans şeklinde sahne alarak izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Yönetmenliğini yapan Vahit Atan, Akif ve Asım adlı tiyatro oyunun bize Milli Şairimiz Mehmet Akif’in sadece İstiklal Marşı ile anılmasının yeterli olmadığını anlatıyor. Akif’in Çanakkale’de, Milli Mücadelede ne denli işin içinde olduğunu bize gösteriyor. Akif, yaşadıklarını yazan ve memleket sevdasını iliklerine kadar yaşayan bir mücadele adımıdır sözlerine yer verdi.

Oyunun sonunda sahnede güzel bir performans sergileyen, Mehmet Akif Ersoy’u bilinmeyen yönleri ile canlandıran oyuncuları yürekten kutlayan Belediye Başkan V. Ceyhun Dilşad Taşkın, “Şimdiye kadar izlediğim, Mehmet Akif Ersoy’u en iyi şekilde sahneye taşıyan bir Tiyatro oldu. Emek sarf eden arkadaşlarımıza buraya geldikleri için bu duyguları içtenlikle bizlere sergiledikleri için kutluyorum. Değerli Gençler Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, bizim için umut demek. Ne zaman ümitsizliğe düşseniz aklınıza Akif gelsin. Katılım gösteren, emek eden herkese tekrardan teşekkür ediyor Asımın gençliğine başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Siirt Belediye Başkan V. Ceyhun Dilşad Taşkın oyunculara Siirt Battaniyesi hediye etti.

akif-ve-asim2.jpg

Bu haber toplam 2965 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!