1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Akgündüz: İmza en geç 2015’te yollarda
Akgündüz: İmza en geç 2015’te yollarda

Akgündüz: İmza en geç 2015’te yollarda

Akgündüz, "İmza en geç 2015'te yollara çıkacak"

A+A-

Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, İmza marka otomobil projesinden hiç vazgeçmediğini, Siirt’te yarım kalan fabrikayı tamamlayıp, İmza’yı en geç 2015 yılında yollara çıkartacağını açıkladı.

Son zamanlarda gündeme oturan Türk malı otomobil, yerli otomobil tartışmalarına katılan Akgündüz, “önümü kesmeselerdi bugün tartışılan Türk malı otomobil hayata geçmiş, 12 yıl boyunca önemli bir yol almış olacaktı” dedi.

Akgündüz şu açıklamaları yaptı: “üretime hazır prototipim, tasarımım, markanın ismi ve hepsinden önemlisi müşterilerim hazır. İmza’yı üretmekten bir an bile vazgeçmedim. Siirt’te yarım kalan fabrikayı tamamlayacağım. En geç 2015 yılında İmza yollarda olacak. Türkiye’nin koşulları 2000’li yıllara kıyasla artık yerli otomobil için çok daha uygun.

VERGİ HARİÇ 6 BİN EURODAN SATACAĞIM

Siirt'teki fabrikanın bütün izinleri ÇED raporları tamam diyen Akgündüz; 'Yarım kalan inşaatı, Caprice Gold'dan sağlanacak öz kaynaklar sayesinde rahatlıkla tamamlayacağım. İlk etapta 200-300 milyon euroluk yatırım öngörüyorum. Bu rakam bir fabrika için fazlasıyla yeterli. Bir otomobilin neredeyse yüzde 70'lik kısmı yan sanayi tarafından üretilen parçalardan oluşuyor. İrtibatta olduğumuz yan sanayiciler, fabrikanın yakınında depo alanları kurmaya hazır. Bir kısmıysa, yer verin orada da üretime hazırız diyorlar. 2015'te ilk çıkan İmza'yı, vergiler ve nakliye hariç 6 bin euro fiyatla satmayı planlıyorum. Jetpa tekrar faaliyete geçecek. Araçların pazarlamasını bu kanalla yapıp, maliyetleri en aza indireceğiz. Yılda 150 bin adetten başlayan satışlar İmza için hayal değil' açıklaması yaptı.

Bu haber toplam 5601 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!