1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Partinin Yanlışları!
AK Partinin Yanlışları!

AK Partinin Yanlışları!

Cumhuriyet tarihinin en hızlı ekonomik, endüstriyel, kültürel, hukuksal gelişmelerinin yaşandığı şu dönemlerde yapılan hatalardan bir demet....

A+A-

AK Partinin Yanlışları!

1.       Yabancı Doktor: Sağlık alanında Cumhuriyet tarihinin en büyük hizmetlerine imza atan Sağlık Bakanlığı. Köylü Ayşe Teyzemin dilinden, derdinden, kültüründen anlamayan yabancı ithal doktor getirme girişimi ile halktan ciddi tepki alıyor. Ramazan ayında oruç tutmak isteyen Ahmet Dedeye veya Hatice Nineye hangi değer yargılarıyla yaklaşacak dersiniz? Meslekleri icra ederken sadece bilimin bilgisi yetmez aynı zamanda kültür bilgisi de gereklidir.

2.       Yabancı İngilizce Öğretmeni: Bu ülke ne çektiyse eğitimsizlikten çekti. Ecnebi öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığında görev yapmaya başlasa dahi cevaplanması gereken sorular var. Kaç tane öğretmen alınacak? Hali hazırdaki öğretmen sayısının %10-20si kadar peki geriye kalan %80lik öğrenci topluluğuna İngilizce öğretecek olan öğretmenler ne olacak? Yerli öğretmenlerden ders alacak olan öğrencilere haksızlık olmayacak mı? İyi düşünülmeden ortaya atılmış bir proje.

3.       Dersimlilerden özür dileyen başbakan, başörtülülerden de dilemeli: Başörtülü insanlarımızın, Dersimliler gibi yaşama hakları elinden alınmadı ama eğitim görme akabinde çalışabilme hakları elinden alındı. Hükümet ne zaman bu insanlardan özür dileyecek?

4.       Çeçen mücahitlere suikastlar ve Rusya’ya iade: Bizler için her zaman gerçek kardeş olmuş Çeçen milletinin kahramanları Türkiye’ye sığınmış ve bir çeşit aman verilmiş. Anadolu Kültüründe misafir asla teslim edilmez! Ev sahibi canı pahasına misafirini korur. Hükümet ise bu konuda umursamaz bir tavır içerisinde.

5.       Demokratik açılımın Kürt bölümünde dağdan inmelerle başlanması: Bıraksaydılar dağdakiler dağda kalsaydı. Önce Kürtçe serbestliği, sonra Kürtçe Üniversiteler olsaydı. Bunlar önce olsaydı dağdakilerin dağda kalma bahanesi en azından ovadakilerin kafasında kalmazdı. Her şeye rağmen dağda kalacak olan zaten kalır, cezasını da dağda alırdı.

6.       Demokratik açılımın Alevi bölümünde Cem Evleri sorununu hala çözememiş olması: Türkiye’de Ermeni Ortodoks Cemaatine, Rum Ortodokslara, Katoliklere her türlü açılım yapılırken. Alevi Müslümanlara açılım hala zor görünüyor. Cem Evleri ibadethane olsa artık. Cem Evleri ibadethane olduğu vakit Marksist-Leninist fikirlerin ibadethanelerde konuşulması da yasak olacaktır. Ülkenin huzuru ve birliği için asılda Ehli İslam olan bu kardeşlere AK Parti hükümeti sorgusuz sualsiz kapılarını açmalı.

7.       Futbol yasasında muhalefet ile birlikte tribünlere oynaması: Sadece Ak Parti değil ama Hükümet olan AK Parti olduğu için yapılan yasadaki Sayın Cumhurbaşkanın da dediği gibi “Suç-Ceza-Caydırıcılık” oranlarındaki uçurumu nasıl görmediler?

8.       Milletvekili seçimlerinde merkeziyetçi davranması: Bunu en iyi Siirt bilir……..

9.       Milli Eğitim Bakanlığına Öğretmen kökenli bakan atamaması :  Bir Milli Eğitim Bakan kalkıp “öğretmenler 3 ay tatil yapmayacak artık” diyorsa o bakanın Milli Eğitimden bihaber olduğu aşikardır. Öğretmenler Temmuz ayı ortalarına kadar sene sonu sınavı yapar, sonra Ağustos sonuna doğru da Eylül sınavları başlar. Bu sınav telaşı ara dönemde de devam eder. Öğretmenler aslında 1,5 ay tatil yapar. Sayın bakan bu türlü açıklamaları en azından bir dönem sonra yapsaydı daha iyi olurdu. Sadece 2-3 gün sonra göreve başladıkları için tayin haklarını bir dönem sonraya bırakmak zorunda olan özür grubu tayincisi öğretmenlere “6 ay daha sabrediversinler” diyen bir bakana sahip Milli Eğitim. Ailesinden kilometrelerce uzakta görev yapan ve 3 senedir Şubatta yapılacak tayinin hayalini kuran 3 aylık bebeğe sahip öğretmen baba nasıl bir psikoloji ile eğitim-ve – öğretime devam eder? Öğretmenler yine öğretecek ve eğitecektir ama kalplerinin bir yerinde burukluk ve performans düşüklüğü ile…

Bu haber toplam 4352 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!