1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti’nin 30.Aday Adayı Haşim Taşkıran
AK Parti’nin 30.Aday Adayı Haşim Taşkıran

AK Parti’nin 30.Aday Adayı Haşim Taşkıran

AK Parti Siirt Milletvekili aday adaylığı için Haşim Taşkıran bugün il binasına gelerek başvuru dosyasını İl Başkanı Ali İlbaş’a teslim etti.

A+A-

Beraberinde geldiği bir heyetle başvurusunu yapan Haşim Taşkıran, dağıttı basın yazılı basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi;

“SİİRTLİLERİN SESİNİ ANKARA’YA TAŞIMAK İÇİN ADAY ADAYIYIM”

Sanayici işadamıyım. Badaye Seyyidlerinden Abdullah Taşkıran’ın oğluyum. Badaye Seyyidleri Siirt’in en geniş ailelerindendir. Siirt’in güzel insanlarının sevgisini, teveccühünü ve muhabbetlerini kazanan, soyisimleri farklı ama akraba olan aileler Taşkesen, Deryalar, Uygurlar, Kaftar, İnsel, Çapaz, Bayhan, Uğurlar, Öktem ve Taşkıranlar ailesi. Bu ailelerin tamamı Badaye seyyidlerinin, Şeyh Hasan hazretlerinin sülalesine mensup ailelerdir. Ben de bu güzel topluluğun bir ferdiyim. Siyaset topluma hizmet işidir. İtinalı bir çalışma, adalet, fedakarlık ve gayret gerektirir. Bir toplumun yönetim işine soyunmak büyük sorumluluk ister. Dostluğun, kardeşliğin güçlenmesi için siyaseti amaç değil, araç olarak görüyorum. Bilgi, birikim ve tecrübelerimi güzel Siirtimin güzel insanlarımın hizmetine sunmak ve seslerini Ankara’ya taşımak için 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerinde milletvekili aday adayı oldum. Hemşehrilerimin dua ve desteklerini bekliyorum.” dedi.

Bu haber toplam 11288 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!