1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti’nin 13.Aday adayı Halime Akkoyun
AK Parti’nin 13.Aday adayı Halime Akkoyun

AK Parti’nin 13.Aday adayı Halime Akkoyun

AK Parti Siirt Milletvekili aday adaylığı için Halime Akkoyun bugün (11 Mart Cuma) İl binasına gelerek başvurusunu yaptı.

A+A-

Sırasıyla Cengizhan Başaran, İzzet Soysal ve Kamil Aparı, Nesrin Asut, Muhsin Küskü, M.Sait Özkan,  M.Akif Arpas, Feridun Bağış, Metin Yar, Fevzi Sevgili, Necdet Sevgin ve Nevzat Karaatay’dan sonra AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvuru yapan on üçüncü kişi Halime Akkoyun oldu. Halime Akkoyun, AK Parti’den başvuru yapan ikinci kadın aday adayıdır.

 

“Kadınlar için sosyal bir gelişim yaşayacağız”

Başvuru dosyasını AK Parti İl Başkanı Ali İlbaş’a teslim eden Halime Akkoyun başvurunun ardından yaptığı açıklamada, “Aday adayı olarak burada bulunuyoruz. Aday olursak hizmet etmek için çalışacağız. Siirt’in, buradaki insanların sıkıntılarını dinleyip yardımcı olacağız. Siirt’i tozdan topraktan kurtaracağız. Yeşillikler içinde bir Siirt ortaya çıkaracağız. Kadınlara yönelik projelerimiz olacak. Kadınlar için sosyal bir gelişim yaşayacağız” dedi.

AK Parti’den aday adaylığı için ilk kadın adayı olan Dr.Nesrin Asut’tan sonra ikinci kadın aday adayı olan Halime Akkoyun, 1971 Siirt Merkez doğumlu. Siirt Üniversitesi mezunu. Aday adaylığı için öğretmenlikten istifa etti. 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den Siirt Belediye Başkan aday adayı idi.

Bu haber toplam 5292 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!