1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Parti’li Vekiller Siirt Belediyesini ziyaret etti
AK Parti’li Vekiller Siirt Belediyesini ziyaret etti

AK Parti’li Vekiller Siirt Belediyesini ziyaret etti

Siirt’e çalışmalarda bulunmak için gelen AK Parti’li milletvekilleri Belediye başkanı Selim Sadak’ı makamında ziyaret ederek geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

A+A-

Gözaltına alındıktan sonra ilk defa Belediye Başkanı Selim Sadak’ı makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan ve şehir için yapılabilinecekler hakkında görüş alışverişinde bulunan Ak Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran, Yılmaz Helvacıoğlu, Hakkari milletvekili Abdulmuttalip Özbek, Siirt AK Parti İl Başkanı Bayram Kızılay ve İl başkan yardımcısı Ali İlbaş, Nihat Yumuk, Ak Parti Aydınlar Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu beraber belediyeye gelerek başkan Selim Sadak ile görüştüler.

 

 

Basına kapalı yapılan görüşmede heyet, belediye başkanı Selim Sadak’ın gözaltına alınmasına ilişkin geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunmak ve Siirt için yapılabilinecekler hakkında görüş alışverişinde bulunmak için geldiklerini dile getirdiler. Gelen konukları kapıda karşılayan başkan Selim Sadak hoş geldin muhabbetinden sonra görüş alışverişinde bulundu. Gelen konukları Siirt fıstığı ve yerel ürünlerle karşılayan başkan Selim Sadak DTP’in kapatılması ve BDP üzerindeki baskı ve tutuklanmaların sebebinin AK Parti Hükümeti olduğunu dile getirerek bundan sonra Hükümetin atacağı adımlarda daha dikkatli olması gerektiğini dile getirirken Kürt sorununun çözülmesi için de acilen yeni bir anayasaya ihtiyaç duyulduğunu ve yerel yönetimler yasasının yeni bir düzenleme yapılarak uygulamaya geçirilmesi için çaba sarf edilmesi gerektiğini dile getirdi.

 

Bu haber toplam 2868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!