1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti’den Selim Sadak’a yanıt
AK Parti’den Selim Sadak’a yanıt

AK Parti’den Selim Sadak’a yanıt

Geçtiğimiz hafta kendisini ziyarete gelen Has Parti heyetine AK Parti ile ilgili Belediye Başkanı Sadak’ın Siirtliler.Net'te yayımlanan açıklamalarına AK Parti İl Başkanlığından cevap geldi.

A+A-

Siirtliler.Net’in 23.01.2010 tarihli Has Parti’den Sadak’a ziyaret başlıklı haberimize ilişkin AK Parti İl Başkan Vekili Ali İlbaş tarafından kaleme alınan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi.

 

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI PARTİMİZ ÜLKEMİZİ KARANLIKLARA DEĞİL AYDINLIĞA GÖTÜREN BİR PARTİDİR.

 

AK Parti Siirt İl Başkanlığı olarak, Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Zeki Kılıçaslan’ın, Siirt Belediye Başkanı Sayın Selim Sadak’ı ziyaretine ilişkin olarak belediyeden yapılan açıklamayı büyük bir üzüntüyle okuduk.

 

DÜNYA’DA SÖZÜ DİNLENEN ÜLKE KONUMUNA GELDİK

 

Sayın Sadak’ın ziyaret sırasında partimizle ilgili olarak hiç te hak etmediği bazı söylemleri olmuştur. Demokrasiye inanan ve bu uğurda büyük fedakârlıklarda bulunan Sayın Sadak’ın partimizi kastederek üç dönem üst üste iktidar olan siyasi zihniyeti bir tehlike olarak algılaması bir tezat oluşturmaktadır. Gene insanların uyuşturulmaya çalışıldığı ve muhalefetin çaresiz kaldığı şeklindeki bir söylemin demokrasiye inanan bir insan olan Sayın Sadak’ın söyleyebilmiş olmasına inanmıyor, inanmak istemiyoruz. Bugün partimizin büyük başarıyla yürüttüğü hükümet çalışmalarına en büyük muhalefeti Sayın Sadak’ın gönülden bağlı olduğu eski partisi BDP’nin yaptığını kendisi de biliyor. Kendisinin bildiği ve kamuoyumuzun da takdir ettiği gibi partimizin iktidarı döneminde ülkemizin nasıl aşamalar geçirdiği, dünyanın 26.Büyük ekonomisinden 16.Büyük ekonomisi haline geldiği dış politikada artık dünyanın  ne yapacağı, nasıl tavır alacağı merak edilen, sözü dinlenen onurlu bir politika izlediği gizlenemeyecek bir gerçektir.

 

SADAK, GEÇMİŞTEKİ UYGULAMALARA SON VERENİ ÇOK İYİ BİLİYOR

 

Partimiz muhafazakâr, demokrat; insanların etnik yapılarını, dini inançlarını, kültürlerini ve düşüncelerini bir ayrılık unsuru olarak değil de, bir zenginlik olarak gören ve saygı duyan bir görüşe sahiptir. Bölgemizin bir insanı olan Sayın Sadak geçmişteki yanlış, insan haklarına aykırı uygulamalara son veren ve tüm halkı kucaklayan iktidarın bizim partimizin iktidarı olduğunu çok yakından biliyor.

 

VATANDAŞ PARTİMİZE TEVECCÜH GÖSTERİYORSA MUHALEFET BUNDAN DERS ALSIN

 

Burada belirtmek istediğimiz bir başka nokta da  tek partili sisteme gidildiği şeklindeki bir görüşe katılmadığımızdır. Bugün halkımız refah düzeyini yükselten, onun sorunlarına eğilen, onun üzüntüsüyle üzülen, onun sevinci ile sevinen iktidarımıza teveccüh gösteriyorsa bundan muhalefet partilerinin ders alması gerekir.

 

Sayın Sadak’a bir kez daha üzüntülerimizi belirtir, aziz halkımızı saygı ve sevgiyle selamlarız.

 

Ali İLBAŞ

AK PARTİ SİİİRT İL BAŞKAN VEKİLİ

Bu haber toplam 3614 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!