1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Parti’den başvuran sayısı 20’ye ulaştı
AK Parti’den başvuran sayısı 20’ye ulaştı

AK Parti’den başvuran sayısı 20’ye ulaştı

AK Parti Siirt Milletvekili aday adaylığı için İl Teşkilatına başvurular hafta sonu da devam ediyor.

A+A-

AK Parti Siirt Milletvekili aday adaylığı için 11 Mart Cuma günü en son Kasım Ceylan ile başvuru yapanların sayısı 18’e yükselmişti. Başvurular 14 Mart Pazartesi gününe kadar devam edecek.

 

Bugün (12 Mart Cumartesi) biri Ankara Genel Merkez’den biri de Siirt’ten yapılan iki başvuruyla aday adaylarının sayısı 20’ye yükseldi.

 

19.Aday Adayı Mahmut Saydanoğlu

 

AK Parti’den aday adaylığı için başvuru yapan on dokuzuncu kişi Mahmut Saydanoğlu oldu. Saydanoğlu, kendi kaleminden biyografisini şöyle özetledi: Seyit Molla Nizamettin’in oğluyum. Siirt Kur’an Kursu’nda hafızlık yaptım. 1993’te İkizbağlar (Tom) Köyünde ilkokulunu okudu. 2011’de Açık Öğretim Lisesi’ mezunuyum. Mahmut Saydanoğlu, ortopedik özürlü.

 

20.Aday Adayı Tuncer Kartal

 

Siirt Milletvekili aday adaylığı için Ankara Genel Merkez’den başvurusunu yapan kişi ise Baykan’lı Tuncer Kartal oldu. Kartal ile başvuru yapanların sayısı yirmiye yükseldi. Tuncer Kartal, Baykan İlçesine bağlı Ormanpınar köyünde 1981’de doğdu. Tanrıyar Köyü İlköğretim okulunu bitirdi. Halen Açık Öğretim Lisesi 8.Sınıf öğrencisi. Serbest meslekle uğraşıyor.

Bu haber toplam 3440 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!