1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti’de Temayül için kıstaslar belirlendi
AK Parti’de Temayül için kıstaslar belirlendi

AK Parti’de Temayül için kıstaslar belirlendi

AK Parti Siirt İl Başkanı Ali İlbaş, Cumartesi günü yapılacak olan temayül yoklaması için bugün aday adaylarıyla parti binasında bir araya geldi.

A+A-

AK Parti Genel Merkez tarafından belirlenen kriterler İlbaş tarafından aday adaylarına anlatıldı. 45 aday adaylığı başvurusunun yapıldığı AK Parti’de bugünkü toplantıya 25 aday adayı katıldı.

 

ADAY ADAYLARI KONUŞMA YAPMAYACAKLAR

Toplantının sürpriz maddesi aday adaylarının temayül yoklaması öncesi delegelere ithafen yapacakları konuşma iptal edilmesi oldu. Yani aday adayları öncesi seçimlerde olduğu gibi kürsüye çıkıp konuşma yapmayacaklar.

 

Cumartesi günü saat 09.00’da başlayacak olan temayüle Genel Merkez’den 2’si bayan 4 kişi görevlendirildi.

 

SANDIKLAR BURADA AÇILACAK

Temayül yoklaması için alınan bir başka karar ise, temayülde bir ilk yaşanması olacaktır. Sandıklar açılıp oylar sayıldıktan sonra Genel Merkez’e gönderilecek. Bilindiği üzere daha önce oylar kapalı sandıklar halinde Genel Merkez’e gönderilmekteydi.

 

SALONDA BROŞÜR DAĞITIMI YASAK

Tebliğ edilen bir başka karar ise aday adaylarının temayül öncesinde salonda kendilerini tanıtan broşürlerin dağıtılması yasak. Bu yasakla birlikte temayüle sayılı saatler kala aday adayları kendilerini delegelere tanıtma telaşına düştü.

 

MEVCUT VEKİLLER TEMAYÜLE KATILMAYACAK

Temayülde 700-750 dolaylarında delegenin oy kullanması bekleniyor. Temayül yönetmeliği gereği mevcut milletvekilleri ve istifa eden İl Başkanı’nın temayüle katılması ise yasak.

Bu haber toplam 3050 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!