1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti’de Siirtliler.Net toplantısı
AK Parti’de Siirtliler.Net toplantısı

AK Parti’de Siirtliler.Net toplantısı

AK Parti İl Teşkilatı bugün yaptığı basın toplantısında Siirt adaylarıyla ilgili yapılan yorumların maksatlı ve yıkıcı olduğunu belirterek tepki gösterdi.

A+A-

Aday listelerinin açıklanmasının ardından kentte yaşanan tepkiler son 2 gündür daha da azalırken AK Parti İl Teşkilatı, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, Merkez İlçe Teşkilatı, İl Meclis Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer bugün geniş katılımlı bir toplantı düzenlediler.

 

TEŞKİLATIN KONUSU SİİRTLİLER.NET’TEKİ OKUYUCU YORUMLARIYDI

 

Düzenlenen toplantının ana konusu isim vermeden Siirtliler.Net sitemizde yer alan yüzlerce okuyucu yorumları idi. İl Başkanı Ali İlbaş tarafından okunan basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verildi:

 

Değerli basın mensupları ilgili ilgisiz her kesimin meraklı ve heyecanlı bekleyişleri sonunda hafta başında genel merkezimiz tarafından 2011 genel seçimleri, milletvekili adaylarımız kamuoyuna duyuruldu.

 

Genel merkezimiz tarafından yüksek seçim kuruluna verilen aday listemiz Afif Demirkıran, Osman ören ve bayram Kızılay olarak belirlenmiştir.

 

Aday listemizin kamuoyuyla paylaşılmasının ardından, herkes ifade ve düşünce özgürlüğünü kullanarak yorumlar yapmıştır. Olumlu veya olumsuz eleştiriler, tepkiler sizlerin olduğu kadar bizlerinde kulağına gelmiştir.

 

Özellikle şunu vurgulamak istiyorum Ak parti il teşkilatı yapıcı ve yıkıcı eleştirileri birbirinden ayıracak kabiliyete ve akli selime sahiptir. Kimin ne amaçla hangi maksatla eleştiri yaptığı, tepki koyduğu teşkilatımızca hassasiyetle izlenmektedir.

 

Ak partiye gönül vermiş ve Siirt için yapılan hizmetleri yeterli bulmayan seçmenlerimiz olabilir. Daha iyi hizmet için ne yapılması gerekiyorsa, bu konuda bir fikirleri varsa onları da can kulağıyla dinlemeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

 

Bunun dışında kalan, yıkıcı, yıpratıcı, karalayıcı eleştiriler, başka odakların hayal tarlalarında ektiği ve zamanı geldiğinde biçeceklerini umdukları içi boş seçim çalışmalarından ibarettir.

 

Ak parti teşkilatı ve seçmenleri oyuna gelmeyecektir gaflete düşmeyecektir. Genel merkezimiz tarafından belirlenen ve değişik aşamalardan geçerek oluşturulan aday listemiz üzerinde oluşturulmak karanlık senaryoların bizleri hedefimizden alıkoyamayacağını birkez daha vurgulamak istiyorum

 

Listemize ithal aday süsü vermek isteyenlerin, aday milletvekili arkadaşlarımız  ile diğer parti adaylarının özgeçmişini gözden geçirmelerini tavsiye ederim.

 

Liste başı adayımızı başarısız ve istikrarsız olduğu konusunda eleştirenlerin, 3 dönemdir sayın başbakanımızın yanında yer bulabilen ender isimler arasında bulunan Afif Demirkıran’ın olduğunu hatırlatmak isterim.

 

Seçilemeyecek yerden aday gösterildi diye gündemde tutulan ve ak partinin zarar görmesi için bazı çevrelerce yazılı, sözlü psikolojik baskı oluşturularak istifaya zorlanan bayram Kızılay’ın önceki dönem milletvekili adaylığı ile il başkanlığı dönemi arasında geçen 2 yıllık süre içersinde partiye canla başla hizmet ettiğini altını çizmek isterim.

 

Sayın Kızılay’ın hizmet etme konusunda hala aynı kararlılıkta ve aynı heyecana sahip olduğunu sizinle birkez daha paylaşmak isterim

 

Ancak hafta içinden bu yana özellikle basın organlarında yer alan ve partimizi hedef alan okuyucu yorumları maksadını aşacak seviyeye gelmiştir.

 

Yapılan yorumların, kulislerin, eleştirilerin, ak parti seçmenlerinin düşüncesini, iradesini yansıttığına inanmıyoruz. Ak parti seçmeni yalan konuşmaz, Ak partili iftira atmaz, ak partili çamur atmaz, gıybet yapmaz, yalanla dolanla iftira ile siyaset yapmaz. Düşmanı olsa bile “BELDEN AŞAĞI VURARAK KENDİNİ SAVUNMAZ’’

 

Yazılıp çizilenlerin aksine Ak parti teşkilatı olarak, milletvekilinden sandık müşahitlerine. il başkanından, teşkilat çaycısına kadar tek vücut olmuş bir ak parti göreceksiniz.

 

Birlik ve beraberliğimizi hazmedemeyen ve buna kast etmeye çalışan her kim olursa olsun, çok net söylüyorum, kanunlar çerçevesinde cevabını alacaktır.

 

2011 genel seçimlerinin Siirtimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum

Bu haber toplam 4013 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!