1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. AK Parti ve CHP’den Koalisyon açıklaması
AK Parti ve CHP’den Koalisyon açıklaması

AK Parti ve CHP’den Koalisyon açıklaması

Koalisyon görüşmeleri nedeniyle bir araya gelen AK Parti ile CHP genel Başkanlarının görüşmeleri tamamlandı. Her iki partiden de yapılan görüşmeler hakkında açıklama yapıldı.

A+A-

AK Parti Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yapılan koalisyon görüşmesi Başbakan Resmi Konutu’nda gerçekleşti. 4 saat 20 dakika süren görüşmelerin tamamlanmasının ardından her iki partiden de açıklama geldi.


AK PARTİ: “İki zıt partinin bir araya gelmesi bir kıymet alanıdır”

AK Parti adına açıklama yapan Kültür ve Turizm bakanı Ömer Çelik: “Türkiye’yi hükümetsiz bırakmama sorumluluğu içerisinde her iki genel başkan en geniş yelpazede çeşitli değerlendirmelerde bulundular. Her konuda anlaşma tabii ki olmayacak. İki zıt felsefe ve anlayış var. Önümüzdeki Perşembe veya Cuma günü nihai değerlendirme için sayın Genel Başkanlar tekrar görüşecekler. İki zıt partinin bir araya gelmesi Türk siyasi hayatı açısından bir kıymet alanı oluşturmuştur.” Dedi.


CHP: “İki lider tekrar bir araya gelecek”

CHP adına açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Haluk Koç: “Hepimizin yüreğini yakan 6 şehit haberi daha var. Bir an önce bu karmaşık terör kıskacınan ülkemizin kurtulmasını diliyoruz. CHP olarak sürecin başından beri sorumluluk üstlenme beyanı ve parti çıkarlarını önde tutmadan bu görüşmeler yapılmıştır. İki siyasi partinin tabanına karşı sorumlulukları var. Ama ülkeye karşı sorumluluk daha önemli. Birçok konuda uzlaşıldı. Uzlaşmaya yakın konular da var.” Dedi.

Bu haber toplam 1624 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!