1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Türkiye Buluşması Siirt’te gerçekleştirildi
AK Parti Türkiye Buluşması Siirt’te gerçekleştirildi

AK Parti Türkiye Buluşması Siirt’te gerçekleştirildi

AK Parti’nin “Türkiye Buluşması” toplantısı Siirt Kültür Merkezi’nde dün (13 Mart Pazar) gerçekleştirildi.

A+A-

Daha önce yerel televizyonda haber spikerliği yapan Sercan Bilgi’nin sunuculuk yaptığı toplantıya AK Parti Ordu Milletvekili ve eski Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa’nın yanı sıra Siirt milletvekilleri Afif Demirkıran ile Yılmaz Helvacıoğlu, İl Başkanı Ali İlbaş ve çok sayıda partili katıldı.

ali ilbaş

İLBAŞ: “SEÇİM ÖNCESİ BİRLİKTELİK, SEÇİM SONRASINA DA TAŞINMALI”

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ali İlbaş, 10 yıllık iktidarı döneminde gerek bölgemizde gerekse ülkemizde eğitim, sağlık başta olmak üzere birçok projeyi hayata geçirdiğine vurgu yaptı. Aday adaylarına, “yol arkadaşlarım” diye hitap eden İlbaş, seçim öncesi yaşanan bu birlik ve beraberliğin seçim sonrasına da taşınması dileğinde bulundu.

İlbaş’tan sonra kürsüye davet edilen Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, çok önemli konulara temas etti. AK Parti hükümeti öncesine kadar bu ülkede kimsenin el atamadığı, el atanın elinin yandığı, söyleyenin dilinin yandığı konulara AK Parti’nin el attığına değinen Fatsa’nın konuşmaları salonda çoğu kez alkışlarla karşılandı.

Fatsa konuşmalarına aşağıdaki ifadelerle devam etti: “Türkiye’nin sivilleşmesi adına AK Parti, Türk siyasetinde bir milattır. 2002 öncesini düşünürsek bu ülkenin bütün imkanları tükenmiş, siyaset yerlerde sürünmeye  başlamış, iktidarıyla, muhalefetiyle tüm partilerin kamuoyuna güvenleri irtifa kaybetmişti.

FATSA: “KÜRT MESELESİ BU ÜLKEDE YOKSA SİİRT’İN KÖYLERİ NİYE BOŞALTILDI?”

Türkiye’de huzurun, birliğin, kardeşliğin, barışın, hoşgörünün ve demokratikleşmenin olmazsa olmazı, Türkiye’nin 1 asırdan beri kanayan yarası Kürt meselesidir. Bu meseleyi görmezden gelerek, yok sayarak çözmek mümkün değildir. Gözümüzü kapattığımız zaman dünya karanlık olmuyor. Türkiye’nin en önemli meselesine gözümüzü kapatmış olmak böyle bir meselenin olmadığı anlamına gelmez. Birileri bize soruyor ‘bu ülkede Kürt meselesi varmı?’ diye. Yoksa çocuklarımız niye ölüyor, analar niye gözyaşı döküyor. İşte Siirt’teyiz. Siirt’in köyleri niye boşaltıldı. 30 sene bu bölgenin insanı neden OHAL şartlarında yönetilmeye çalışıldı. Neden bu ülkede faili meçhul cinayetler işlendi. Bazı siyasiler bu sorunun ismini telaffuz edemiyor, ağızlarına alamıyorlar.”

Bu haber toplam 2738 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!