1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti teşkilatlarındaki paralelciler kongrede gidici
AK Parti teşkilatlarındaki paralelciler kongrede gidici

AK Parti teşkilatlarındaki paralelciler kongrede gidici

AK Parti Genel Merkezi’nin Olağanüstü Kongre kararı Türkiye’de tüm kesimlerin gündemine düşerken partililer arasında “teşkilatlardaki gizli paralelciler” tartışılmaya başlandı.

A+A-

Partililer arasında teşkilatların içerisinde paralel yapıya yakınlığıyla bilinenlerin yanı sıra kendilerini gizleyen paralelcilerin olduğu konusu tartışılıyor. Öyle ki İl Başkanlığı düzeyinde dahi paralelcilerin bulunduğuna ilişkin söylentiler partililer arasında açıkça dillendirilmese de rahatsız edici boyutta.

Parti Genel Merkezi’nin aldığı Olağanüstü Kongre kararının ardından önümüzdeki süreçte İl ve İlçe Teşkilatlarında da önemli bir revizyona gidileceği bekleniyor. İl ve İlçe teşkilatlarında yapılacak kongrelerde paralelcilere yönelik hassas bir çalışma yürütülecek. Bugüne kadar paralelcilere karşı reaksiyon göstermeyen, paralel çeteye karşı mücadeleyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bırakmayı tercih eden ve paralelcileri kendi gündeminden mümkün olduğunca uzak tutan İl Başkanları ve teşkilat mensuplarının ilk kongrede gönderilmesi bekleniyor.

Bu haber toplam 2606 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!