1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Temayül Yoklaması başladı (anlık bilgiler)
AK Parti Temayül Yoklaması başladı (anlık bilgiler)

AK Parti Temayül Yoklaması başladı (anlık bilgiler)

AK Parti Siirt Milletvekili aday adaylarına yönelik temayül yoklaması başladı

A+A-

Siirt Milletvekilliği için toplam 45 aday adayı başvuru yaptı. Saat 09.00’da başlaması planlanan temayül yoklaması için aday adayları kapalı spor salonu önünde toparlanmaya başladılar.

AK Parti Siirt İl Başkanı Ali İlbaş’ın açılış konuşması;

“3 yiğidi, yiğidimizin yanına göndereceğiz”

Değerli dava arkadaşlarım. Temayül yoklamasından sonra arkadaşlarımız yeni bir sürece girecekler. Bu süreçte kendilerine başarılar diliyorum. AK Parti 81 ilin hepsinde milletvekili çıkarma başarısı göstererek Türkiye’nin nefesi olmuştur. 27 Temmuz 2007’de %47 oy oranıyla Türkiye siyaset tarihine adını altın harflerle yazıldı. Referandumda yine %58 oranında oy alınmıştır. Bugünlere kolay gelinmedi. Fedakârlıklar gösterildi. Bugün buradan çıkacak olan sonuç her ne kadar belirleyici olmayacaksa da genel merkezimizin aday belirlemede dikkatlerine sunulacaktır. Bugüne kadar partimize başvuran Türkiye genelindeki aday adayı sayısı 5 bini geçti. Aramızda fesatlık yapmak isteyenlere kulaklarınızı tıkayın, aranıza nifak sokmaya çalışanlara sırtınızı dönün. Sayın Başbakanımıza, sayın eniştemize 3 milletvekili hediye etmemiz için tarihi gün yaklaşıyor. Aday adayları arasından seçeceğimiz 3 yiğidi, yiğidin yanına göndereceğimiz gün yaklaştı. Bu seçimde 3 milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum.

Hakkari AK Parti Milletvekili Rüstem Zeydanoğlu’nun konuşması

“Yapılacak anketlerle Genel Başkanımızın önüne geleceksiniz”

Bu heyecanlı konuşmasıyla beni bile heyecanlandıran sayın İl Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sevgili basınımız aracılığıyla Siirt’in her köşesine ve Siirt’in her köşesinden ülkemizin her köşesine sevgilerimizi, muhabbetlerimizi iletiyorum. Bugün inandım ki salonları doldurdunuz yarın inşallah 12 Haziran’da birbirinden değerli aday adayları arkadaşlarımıza da coşkuyu vereceksiniz, onların içerisinden 3 arkadaşımızı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dava ve yol arkadaşlığına buradan göndereceksiniz inşallah. AK Parti, yeni bir sivil anayasa diyor, 2023 diyor. Bugün aday olabilmek için sadece bir merhaleyi gerçekleştireceğiz. Ayın 24’ünde komisyonlarımızda kendinizi ifade edeceksiniz. Genel merkezimizin 81 ilde yaptığı ve yapacağı anketler sayesinde de sayın Genel başkanımızın önüne geleceksiniz.

SAAT 11.00 OYLAMA BAŞLADI

Yapılan konuşmaların ardından il merkezi, ilçe ve beldelerden gelen delegeler oylamaya başladı.

TEMAYÜL YOKLAMASINDA GÖZE ÇARPANLAR

-          Düzensizlik vardı ve organizasyon iyi yapılamadı. Anonslar yapılmasına rağmen oy kullanılacak mahal boşaltılamadı.

-          Aday adaylarının yakınları sandıkların hemen yanında yer aldı. Kimi aday adaylarının ise oy kullanacak delegelere müdahale ettikleri görüldü.

-          Eski İl Başkanı Bayram Kızılay, öğleden sonra temayül yoklamasının yapıldığı salona geldi.

-          Yasak olmasına rağmen aday adaylarının broşürleri salonun içinde ve dışında dağıtıldı.

-          Delegelerle sandık görevlileri arasında zaman zaman sözlü tartışmalar yaşandı.

-          Oy kullanılan sandıkların başında tam bir kargaşa hâkimdi. Düzen çok geç saatlerde sağlanmaya başladı.

-          Bazı delegelerin oylarını açık bir şekilde göstere göstere kullandıkları görüldü.

 

Bu haber toplam 4496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!