1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti: Siirtli ve Tillolu olmak bir şereftir
Ak Parti: Siirtli ve Tillolu olmak bir şereftir

Ak Parti: Siirtli ve Tillolu olmak bir şereftir

Ak Parti Siirt Milletvekilleri ve İl Başkanı bir gazetede çıkan haberde Siirt ve Tilloluların küçümsendiğine değinerek bu durumu kınayan bir açıklama yaptılar.

A+A-

Ak Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Yılmaz Helvacıoğlu ile İl Başkanı Bayram Kızılay’ın ortak yaptıkları açıklama ile bir gazetede çıkan makalede AB’den Sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış’ın şahsında Siirt ve Tilloluların küçümsenmeye çalışılmasından dolayı kınandı.

 

Sözcü Gazetesi’nin 25.12.2010 tarihli sayısında Mehmet Türker imzasıyla yayınlanan makaleyi büyük bir üzüntüyle okunduğu belirtilen açıklamada: “Köşe yazarı Mehmet Türker’in yalnız Siirtlilerin değil bütün vatandaşlarımızın gurur duyduğu bir Devlet adamı olan Sayın Egemen Bağış’a, kişisel husumet ve aralarında geçmiş o lan bir davanın yansıması olan bu makalede asırlar boyu, kültürel, ekonomik, eğitim ve sosyal açılardan bölgenin  merkezi olan Siirt ve Tillo’nun alet edilmesi her Siirtli gibi bizleri de derinden üzmüştür.

 

Sayın Bağış’ın Dünya çapındaki tanırlılığı, başarıları ve gayretleri herkes tarafından takdir edilirken, sayın Yazar makalesinde bunları görmezden gelerek onu karalamaya çalışırken aralarında daha önce geçmiş olan bir davadan bahsederek aslında husumetinin nedenini anlatmıştır.

 

Üzücü bir başka husus ta, Sayın Bağış’tan bahsedilirken Siirtli olmasının sanki  bir ayıpmış, bir suçmuş gibi sürekli vurgulanması aslında sayın yazarın insanlarımıza ve bölgemize bakış açısını göstermektedir. Siirtli ve Tillolu olmak bir suç değil, aksine bir şereftir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Sözcü Gazetesi’ni ve Yazarını  kınıyor ve bu tür kin ve kişisel çıkar içeren yazıların basınımızda sona ermesini diliyoruz.

Bu haber toplam 2674 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!