1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Siirt Teşkilatı direk soruyor
Ak Parti Siirt Teşkilatı direk soruyor

Ak Parti Siirt Teşkilatı direk soruyor

Genellikle seçimlere 1-2 ay kala kendilerine gelen siyasetçi profiline alışkın olan ve bu tip siyasetçiyi oy versede/vermesede sevmeyen Siirt’teki vatandaşlara “hele şükür, işte istediğimiz bu” dedirten faaliyetler yapıldığı görülüyor.

A+A-

Ak Parti Siirt İl Teşkilatı tarafından yaklaşık bir haftadır başlatılan çalışmada gazeteciler, kanaat önderleri ve aile büyükleri partililer tarafından ziyaret edilmekte ve kendilerine ilimiz siyasi atmosferi, milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatları gibi mevcut siyasetçilerin sorunlara çözüm üretip üretemedikleri, kendilerinden memnun kalıp kalmadıkları sorulmakta, bütün eleştiri/özeleştiriler tek tek not alınmaktadır.

 

SİİRTLİLER.NET

 

2011’de yapılması planlanan genel seçimlerde ise nasıl bir milletvekili profili görmek istediklerini de soran Ak Parti İl yöneticilerinin bu çalışmaları kimi vatandaşlar tarafından “hele şükür, işte istediğimiz bu” şeklinde değerlendirildi.

 

Ziyaret edilenlerden kimileriyle yapmış olduğumuz görüşmelerde “Neler söylediniz?” şeklindeki sorumuza ise hemen hemen hepsinin ortak görüşü şu yöndeydi :

 

1.      Biz artık Siirt’te yaşayan, Siirt’in çamurunu, tozunu bilen insanları vekil olarak görmek istiyoruz.

2.      Siirt’te yapılan temayül yoklamalarına Ak Parti Genel Merkezi’nin mutlaka itibar etmelidir.

3.      Siirt’te yaşamayan ve son dakikada “bu da nereden çıktı” dedirtmeyecek sürpriz isimlerin “işte adayınız bu” şeklinde parti genel merkezi dayatma yapmasın.

4.      Yukarıdaki hususların önceki seçimlerde olduğu gibi hafife alınması halinde sandığa gitmeyenler tekrar sandığa gitmeyecekler.

 

Anlaşılan o ki; 2011’de yapılması planlanan genel seçimler ilimiz Siirt’te oldukça hareketli ve heyecanlı geçecektir. Ümit ediyoruz ki, huzurlu ve partilerin değil, ilimiz Siirt’in kazanacağı bir seçim süreci yaşayalım.

 

Bu yönde tüm siyasi partilerimizi kapsayan haberlerimizle gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Bu haber toplam 2526 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!