1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Siirt Milletvekili aday adaylarından Mehmet Emin AYDIN
Ak Parti Siirt Milletvekili aday adaylarından Mehmet Emin AYDIN

Ak Parti Siirt Milletvekili aday adaylarından Mehmet Emin AYDIN

Ak Parti Siirt Milletvekili aday adaylarından Mehmet Emin AYDIN'ın biyografisi aşağıdaki gibidir.

A+A-
1952 yılında Siirt'te doğdum.İlk,orta ve Siirt Öğretmen Okulunu okudum. Önce ön lisans, daha sonra Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe bölümü Lisans diploması aldım. Uzun yıllar sınıf öğretmenliği, tarım ve ticaretle uğraştım. Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Araştırma Merkezi(ATAUM) Uluslar arası İlişkiler ve Avrupa Birliği Hukuku alanlarında iki adet uzmanlık aldım. 1995 Yılında yapılan Milletvekili Genel seçimlerinde Siirt milletvekili olarak seçildim. Ak Partinin kuruluşunda ön saflarda yer aldım. Afyon'da 160 kişilik kurucu üye arasında yer aldım. Genel Merkezde Parti İçi Demokrasi Kurulu ve Merkez Karar Yönetim Kurulu yedek üyeliğinde bulundum.
SİİRTLİLER.NET

Siirtin ve ülkemizin kalkınmasında ileriye yönelik projelerim vardır.Hemşehrilerime müjdem odurki, Siirtimiz ergeç muazzam derecede kalkınacaktır. Doğal su kaynağımız olan Botan çayına Türkiye’nin ihtiyacı vardır.Bu su üzerinde kurulması gereken yedi adet Baraj vardır. Bunların hayata geçirilmesi için çaba harcıyacağım. Sanayinin tarımın ve hayvancılığın gelişmesi için müteşebbis hemşerilerime hükümet nezdinde köprü vazifesi göreceğim. Proje sahiplerinin projelerini realize etmek için birlikte çalışmak ve destek olmak idealim olacaktır.

Parlamentodaki deneyimim bana daha iyi bir çalışma avantajı sağlacağına eminim. Aziz milletimin vekilliğine bu yüzden talip oldum.Üstün bir gayret sarfedeceğime bütün kalbimle inanıyorum.

Selam ve saygılarımla.

20.05.2007  

Bu haber toplam 6003 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!