1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Siirt Kadın Kollarının Suruç açıklaması
AK Parti Siirt Kadın Kollarının Suruç açıklaması

AK Parti Siirt Kadın Kollarının Suruç açıklaması

AK Parti Siirt Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz tarafından Suruç’taki bombalı saldırıyla ilgili yapılan açıklamada “canlar gitti, kirli hesapların kurbanları oldular” denildi.

A+A-

Saldırının lanetlendiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:


Bazı anlar vardır ki üzüntüden konuşmaya mecaliniz olmaz. Haberi alma anıyla birlikte yüreğinize düşen acı, habere ilişkin detaylar geldikçe insan olarak kaldıramayacak düzeye gelir. Ve bu duygularla Allah'a sığınırsınız. İşte o an empati kaçınılmaz olur. Dua edersiniz. Bir cana, yirmi sekiz cana, otuz cana ve yaralı onlarca canlara... Masumlara... Kirli hesapların kurbanlarına... Suruç vahşetinin merhumlarına... 

Suruç'taki katliamın, vahşetin provalarını, benzerlerini ülkemizde maalesef yaşamanın tecrübesiyle, hala yaşıyor olmanın kederine ağlıyoruz. 18 yaşındaki gencecik bir beyni etkisizleştirip bedenleştiren ve kirli emellerini bunun üzerinden gerçekleştiren alçak zihniyeti lanetliyorum. Yüce Mevlam bizleri böyle bir acıyla bir daha imtihan etmesin. Birliğimizi, dirliğimizi kirli ellerden uzak tutsun.

Hayatını kaybeden kardeşlerimizin yakınlarının üzüntülerini paylaşıyor, ruhlarına fatihalar hediye ediyorum. Yaralı kardeşlerimize Allah'tan şifa diliyorum.

Nurten Temiz
AK Parti Siirt Kadın Kolları Başkanı

Bu haber toplam 2766 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!