1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Siirt Aday Adaylarında hareketlilik
AK Parti Siirt Aday Adaylarında hareketlilik

AK Parti Siirt Aday Adaylarında hareketlilik

Erken seçim kararıyla birlikte Siirt’ten AK Parti Aday Adayı niyeti olanlar için hareketli günler başladı. Birçok isim şu sıralar Ankara’da kendisiyle ilgili temayül çalışması yapıyor.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına ilişkin kararın ardından ilimiz Siirt’te AK Parti’den Aday Adaylığı için hareketlilik hızlı bir şekilde başladı. Siirt Milletvekili olabilmek için Aday Adaylığı niyeti olanlar arasında Siirt il ve ilçelerinde olduğu kadar Ankara ve İstanbul’da da hareketlilik başladı.

Aday Adaylığı niyeti olan memur statüsündeki kişiler için istifa tarihi 26 Nisan Perşembe günü saat 17.00’de son buluyor. Böylece Aday Adaylığı başvurusunda bulunacak olan memurların da isimleri açığa çıkacak.

YİNE 3 BÖLGE FAKTÖRÜ MÜ OLACAK?

Aday Adayları arasından AK Parti Siirt’ten aday göstereceği 3 ismi daha önceki seçimlerde Siirt Merkez, Kurtalan-Baykan ve Şirvan-Pervari-Eruh olmak üzere 3 bölge faktörünü gözetmişti. 24 Haziran seçimlerinde de aynı yöntemi uygulayıp uygulamayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

ADAY ADAYLARI ARASINDA KADIN FAKTÖRÜ

Öte yandan Siirtliler. NET’e ulaşan kulis bilgilerinde aday adayları arasında kadın faktörünün renkli görüntülere sahne olacağı belirtildi.

Bu haber toplam 6673 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
17 Yorum