1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. AK Parti İl Başkanı STSO’da açık taraf tutar mı?
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti İl Başkanı STSO’da açık taraf tutar mı?

A+A-

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) 5 Nisan’da kongreye gidiyor ve Oda’nın Başkanı Güven Kuzu seçimler için Ankara’dan Siirt’e geldi. Eğer tekrar seçilirse mazbatasını aldıktan sonra Ankara’ya dönecek. Seçilmezse de dönecek!

Yatırımcıyla oturuyorum, tüccarı dinliyorum dertliler. “Niye konuşmayıp susuyorsunuz?” diye söyleniyorum. “Nasıl konuşacağız ki?” diye çaresizliklerini ifade ediyorlar.

Niçin çekiniyorsunuz?” diyorum.

Kongre sonrasında bize herhangi bir müeyyide uygulamayacaklarının garantisini verebilir misin?” diye soruyorlar ve ekliyorlar; “Geçen seçim döneminde ilimizin sevilen bir şeyhine bile STSO kapısı önünde poz verdirttiler…

E ne var bunda?” diyorum. Tabi bunu inanarak, kabullenerek söylemiyorum.

Sence etik mi?” diye soruma soruyla yanıt veriyorlar.

Susuyorum. Çünkü haklı. Vicdanıma, imanıma haklı… Ne yazık ki seçilecek gibi görünene karşı memlekette bir çekingenlik var. Bu hep böyle oldu.

Geçenlerde STSO'nun resmi web sitesi kapalıydı. Biraz bilgi alayım, inceleyim araştırma yapayım dedim ama siteye erişim yok. Seçim arifesinde bu durum sorgulanır ve sorgulanması da normaldir. Haberini yaptım ve kimileri sahte isimlerle "hayırdır paranı mı alamadın?" gibi adice iftiralara başladılar. Artık iyi haber yapmaya da çekiniyorum. Çünkü bu sefer "parasını aldı galiba" diyecek o aşağılıklar. Düşünüyorum ve diyorum ki; "ben bir gazeteci olarak sorgulayamayacakmıyım?" Sorguladığımda karşılaştığım manzaranın ardından niçin sessizlik olduğunu daha iyi anlıyorum.

Yetti mi? Hayır!

Güven Kuzu, Ankara’dan gelmiş seçim çalışmaları yapıyor. AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, tam bu STSO seçim arifesinde Güven Kuzu ile oturuyor, onunla caddelerde yürüyor. Esnaflara da birlikte gidiyorlar mı şuan için haberim yok.

Kanun böyle bir şeye müsaade ediyor mu bilmiyorum. Ama etik açıdan doğru mu? Hayır!

Karşısındaki adaylar ve onlara destek verenler bu durumda AK Parti İl Başkanlığını da karşılarına almış gibi hissetmeyecekler mi? Özgür Çalapkulu’nun AK Parti İl Başkanı sıfatıyla, Siirt’in yatırımcılarına gözdağı verdiği söylense veya birileri bunu iddia etse haksız sayılırlar mı? Vicdan sahibi olan herkesin kanaatine bırakıyorum bunu.

Dedim ya Güven Kuzu, Ankara’dan geldi ve tekrar başkan seçilmek için çalışıyor. Gelirken boş gelmemiş ve açıklama yapmış: “Uzun yıllar terör nedeniyle zor dönemler geçiren bölgemiz Hükümetimizin mücadelesiyle refaha kavuştu. İş ortamlarında hareketlilik başladı. Bölgemiz yatırımcıyı cezbetmeye başladı.

Güven Kuzu’yu tanımayan birisi bu açıklamaları okusa kendisinin Siirt’te birkaç fabrikası ve yatırımı olduğunu düşünecek.

Söylediklerim hak değil mi?
Allah aşkına söyleyin!

Bu yazı toplam 2617 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
6 Yorum