1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti İl Başkanı Kızılay, istifa edecek!
AK Parti İl Başkanı Kızılay, istifa edecek!

AK Parti İl Başkanı Kızılay, istifa edecek!

Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimler için Siirt’ten milletvekili aday adayı olacak olan İl Başkanı Bayram Kızılay, görevinden istifa edecek.

A+A-

Bugün Aktaş Köyü’ne giderek Başbakan Erdoğan’ın göndermiş olduğu elbiseleri dağıtan AK Parti İl Başkanı Bayram Kızılay, köy ziyaretinin ardından sorularımızı yanıtladı.

Bugüne kadar Milletvekili adayı gibi değil bir partili gibi bir İl Başkanının çalışması gerektiği gibi çalıştığının altını çizen Kızılay’ın sorularımıza verdiği yanıtlar:

Aday adayı olmak isteyenler ne zamana kadar istifa etmeleri gerekiyor?

Parti teşkilatlarımızdan 2011 Genel Seçimleri’nde milletvekili aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımızın 15 Ocak 2011 Cumartesi günü saat 15.00’e kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor.

1.Sıradan Aday gösterileceğiniz konuşuluyor…

Ne benim ne de bir başkasının 1.sıradan aday gösterilmesi şimdiden söz konusu değil. Bu karar tamamen Başbakanımızın insiyatifindedir. Ayrıca benim çalışmalarım aday çalışması değil, bir partili, bir İl Başkanı’nın yapması gereken çalışmalardır.

İstifa ettiğinizde yerinize kim gelecek?

Parti Genel Merkezi Yürütme Kurulunca yeni bir isim atanacak. Bu atanacak isim mevcut yönetimimiz içinden olabileceği gibi yönetim dışından da olabilir. Biz İl Teşkilatı olarak herhangi bir kişi üzerinde karar almış değiliz. Teşkilat olarak böyle bir yetkimiz de yok zaten.

Bu haber toplam 3608 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!