1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Güngören kulislerinde Haşim Taşkıran konuşuluyor
AK Parti Güngören kulislerinde Haşim Taşkıran konuşuluyor

AK Parti Güngören kulislerinde Haşim Taşkıran konuşuluyor

İstanbul’un Güngören İlçesindeki 2019 yerel seçimleriyle ilgili AK Parti kulislerinde Haşim Taşkıran ismi dillendiriliyor.

A+A-

AK Parti 25. Dönem Siirt, 26. ve 27. Dönem İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı gösterilen Siirtli hemşerimiz Haşim Taşkıran, 27 yaşlarında girdiği aktif siyasette geleneksel çizgisini muhafaza eden bir isim olarak biliniyor. Refah Partisi döneminde girdiği siyasi yaşamını AK Parti’nin kuruluşundan itibaren günümüze kadar AK Parti ile birlikte sürdürdü.

2019 Yerel Seçimlerinde partisinden Güngören Belediye Başkanı Aday Adayı olan Haşim Taşkıran ismi AK Parti kulislerinde güçlü bir şekilde dillendiriliyor.

hasim-taskiran.jpg

HAŞİM TAŞKIRAN
SİYASETÇİ

1964 Siirt Kurtalan doğumlu. İlköğrenimini Kurtalan Gözpınar Köyünde, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamladı. Yüksek öğrenimini ise İstanbul’da Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı bölümünde tamamladı.

Newport Üniversitesi İletişim Fakültesi Davranış Bilimleri bölümünü bitirdi. İstanbul’da İşletme Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor. (2018)

1992’de kurduğu Tekstil firmasıyla iş hayatına atıldı. Halen kurucusu olduğu Taşkıranlar Group’un Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyor ve Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat yapıyor. Aynı zamanda Siirt Kurtalan İlçesinde Gübretaş Ana bayisi olarak faaliyet gösteriyor.

İSO, İTO, İTKİB, MÜSİAD ve Kent Konseyi Üyesi ve Yenibosna Spor Kulübü Başkanlığı ve Türkiye Beyaz Ay Derneği Güneydoğu Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında halen görev yapmaktadır.

Siyasi kariyerine 1991’de Refah Partisi Güngören Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı olarak başladı ve sırasıyla; 1994’te İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği, Fazilet Partisi Kurucu İlçe Yönetim Kurucu Üyeliği, FP Bakırköy İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte siyasi yaşamını AK Parti’de sürdüren Taşkıran, Bakırköy Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı.

2002’de Siirt’te AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için yenilenen Genel Seçimde partisinin SKM Başkanı Mustafa Ataş ile birlikte aktif olarak çalışmalara katıldı.

2004 Yerel Seçimlerinde Bahçelievler Belediye Meclis Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Bahçelievler Belediyesinde Başkan Vekilliği ve AK Parti Bahçelievler İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunarak teşkilat çalışmalarında aktif görev yaptı.

2011 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Siirt Milletvekili Aday Adayı oldu. 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde partisi tarafından Siirt 2. Sıra Milletvekili Adayı gösterildi. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde partisi tarafından bu kez İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı gösterildi. 24 Haziran seçimlerinde de partisi tarafından İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı gösterildi ve İstanbul’da teşkilat ile birlikte seçim çalışmalarını sürdürdü.

Halen STK’lar ile diyaloglarını ve çalışmalarını koordineli olarak devam ettiren Taşkıran, evli ve 1 çocuk babasıdır.

hasim-taskiran-001.jpg

Bu haber toplam 4212 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum