1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti adayları basın mensuplarıyla buluştu
AK Parti adayları basın mensuplarıyla buluştu

AK Parti adayları basın mensuplarıyla buluştu

AK Parti Siirt Milletvekili Adayları ve İl yönetimi bugün kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

A+A-

Öğretmenevi’nde gerçekleşen toplantıya AK Parti Adaylarından Afif Demirkıran, Osman Ören ve il yönetimi katıldı.

 

Demirkıran: “Sorunlarımızı STK’lar, Basın ve Kanaat Önderleriyle çözeceğiz. Siirt yatırım kenti olacaktır”

 

Kahvaltıdan sonra AK Parti Hükümeti’nin 8.5 yıllık politikalarını ve hizmetlerini anlatan Afif Demirkıran “Siirt’in barajlar şehri olacak ve barajlardan dolayı 30 bin insanımız iş sahibi olacak. Eruh yolu her ne kadar geciktiyse de şu an süratli bir şekilde yapımı devam ediyor. Gecikmesinin sebebi yapımı devam eden barajlardan dolayı güzergah değişiklikleridir. Eruh-Şırnak yolu da yatırım programına alındı. İlimiz inşallah yatırımcı için cazip bir şehir haline gelecek ve bir müddet sonra ilimizde ikinci bir Organize Sanayi Bölgesi’nin yapılacağına inanıyorum. Hiçbir zaman sorunlarımızı tek başımıza çözemeyiz. Sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ve kanaat önderleriyle elele vererek sorunlarımızın üstesinden gelebiliriz. Her şeye negatif değil pozitif bakmanın bir avantaj olduğunu fark edelim ve sorunlarımıza pozitif bakma alışkanlığını kazanalım” dedi.

 

Ören: “Basın mensubu arkadaşlarımızla irtibatı kuvvetlendireceğiz. Siirt’e gelen kaynakları daha ciddi denetleyeceğiz”

 

AK Parti 2.sıra adayı Osman Ören ise yaptığı açıklamada; “Nasip olur da meclise girersem yapacağım çok işler var. Hükümetimizin yapmış olduğu hizmetler belki tam olarak anlatılamadı. Bundan böyle özellikle basın mensubu arkadaşlarımızla irtibatı daha kuvvetli sağlayıp hizmetlerimizin vatandaşlara ulaştırılması konusunda daha dikkatli olacağız. Milletvekili olarak Yasama görevi dışında Denetleme gibi bir sorumluluğumuzun da farkında olarak ilimizle ilgili denetlemeyi daha ciddi yapacağız. Artık ilimize gelen bütün kaynakları, hangi kurumlara ne gelmiş, ihalelere ne kadar aktarılmış gibi tüm konuları ciddi bir şekilde denetleyeceğiz. Şeffaflığa daha önem vereceğiz. İlimize gelen kaynakların heba olmamasını sağlayacağız. Ayrıca halkımızla olan iletişimimiz hiçbir zaman kopmayacak” dedi.

 

Açıklamalardan sonra basın mensuplarıyla soru-cevap bölümüne geçildi. Sonraki haberimizde sorulara ve verilen cevaplara yer vereceğiz.

Bu haber toplam 3272 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!