1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Aday Adaylarından Nevzat Karaatay
AK Parti Aday Adaylarından Nevzat Karaatay

AK Parti Aday Adaylarından Nevzat Karaatay

AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adaylarından Nevzat Karaatay’ı tanıyalım

A+A-

1994 – Aydın Menderes’in Genel Başkanı olduğu Demokrat Parti tarafından Kurtalan’a Belediye Başkan adayı gösterildi. O seçimde DYP ve RP’den sonra üçüncü parti oldu.

1999 – ANAP’ın en şaşalı olduğu o tarihte DYP’den Kurtalan Belediye Başkan adayı oldu. Az bir oyla kaybetti. Seçimin ikinci partisi oldu.

2004 – Saadet Partisi’nin Kurtalan Belediye Başkan adayı oldu. SHP’ye karşı 800 oyla seçimi kaybetti.

2007 – AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adayı idi.

2009 – AK Parti kendisini Kurtalan’dan Belediye Başkan adayı gösterdi. AK Parti’nin oylarını 1600’den 4700’e çıkararak %300 oranında arttırdı. Ancak 586 oyla seçimi DTP’ye karşı kaybetti. Bu seçimde özellikle Kurtalan’da mahalle baskıları ciddi bir şekilde kendini hissettirmekteydi. Karaatay bu baskılara karşı mücadele ettiyse de, baskıları birebir markaja almaya çalıştıysa da seçimi kazanmasına yetmedi.

2010 – Referandum çalışmalarında kendi seçimi gibi çalışıp yüksek performans göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Kişisel olarak gayretlerinin yanı sıra akrabalarını da referandum çalışmalarında yönlendirip köylerin gezilmesini sağladı. Tehditlere rağmen Kurtalan merkezdeki ve birçok köylerindeki sandıkları kontrol altında tutmaya çalıştı. Referandum çalışmalarıyla ilgili Karaatay, “her iki milletvekilimiz ve il teşkilatımız çalışmalarımıza şahittirler” ifadesine yer verdi.

Yatırımları

Taş ocakları, kompresörleri, benzin istasyonunun yanı sıra Türkiye’nin değişik vilayetlerinde nakliye ve alt yapı işleri yapıyor. Yaklaşık 15 yıldır Limak’ın bölge işlerini de yürütüyor. Kurtalan’da 50’ye yakın çalışanı bulunuyor. Hareketli iş hayatı nedeniyle Siirt esnafının yanı sıra Pervari, Eruh gibi ilçelerde de çevresi var. Karaatay Ailesinin, Kurtalan merkezinde yaklaşık 15-20 yıldır faal olan irtibat büroları bulunuyor. Vatandaşların istediği vakit gelip oturduğu, dertleştiği bir mekân olarak hizmet veriyor. Mazora Seyyidleri olarak bilinirler ancak Nevzat Karaatay, seçim çalışmalarında “Seyyid” ünvanını kullanmaktan, siyasete alet etmekten imtina etmiştir.

AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adayı Nevzat Karaatay, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada partisiyle ve vatandaşların partisine bakış açısıyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu;

Karaatay: “Biz bu trene bindik ve inenlerden olmayacağız. Trenin neresinde olduğumuz önemli değil!”

“Memleketimize, ülkemize AK Parti, bugüne kadar gelmiş-geçmiş bütün hükümetlerin üzerinde bir hizmet getirmiştir. Yolumuz, suyumuz, alt yapımız yoktu. Sağlık yoktu, güvenlik yoktu. Bunları AK Parti ile görmeye başladık. Biz AK Parti ailesinin bir ferdiyiz. Partimize, ailemize elimizden gelen emeklerimizi verdik. Vermeye de devam edeceğiz. Halkımız zaten Başbakanımızı çok seviyor. Ancak vatandaşımız sandığa gittiği zaman ‘Ben Başbakanımı seviyorum, bana gönderdiği aday da bizlerden birisidir, severek isteyerek ben oyumu veriyorum, helal-hoş olsun’ demek istiyor. Partimizin vereceği her türlü karar başımız-gözümüz üstünedir. Etiket ve menfaat peşinde olmadığımızı halkımız zaten biliyor. Sayın Başbakanımızın deyimiyle, biz bu trene bindik ve hiçbir zaman inenlerden olmayacağız. Trenin neresinde bulunduğumuz hiç önemli değil.”

Bu haber toplam 12372 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!