1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti aday adaylarından Av.Faruk Özer
AK Parti aday adaylarından Av.Faruk Özer

AK Parti aday adaylarından Av.Faruk Özer

AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adaylarından Av.Mehmet Faruk Özer

A+A-

1958 Siirt Eruh doğumlu. Siirt’in hukuk dünyasının tanınan isimlerinden. 2000’li yıllara kadar Siirt’in barosu yoktu ve Batman Barosu’na bağlıydı. Siirt Barosu’nu Av.Haluk Emrah ile birlikte kurucuları arasında yer aldı ve ilk 2 dönem baro başkanlık görevini yürüttü.

AK Parti’nin kuruluş yılında kendisine parti tarafından kendisine yeşil ışık yakıldı. Ancak o tarihlerde siyasette yer almayı tercih etmedi. Doğrucu Davut gibi bir özelliği bulunuyor. Siyaseti bir meslek olarak görmek yerine bir hizmet aracı görenlerden. AK Parti’nin kuruluş yılında kendisine yakılan yeşil ışığı o tarihte düşünmeyen Özer, 2011 seçimleri öncesinde fikir değiştirdi ve AK Parti’den aday adaylığı için müracaatını yaptı.

Bugüne kadar avukatlık mesleğinde sıkıntılı büyük davalara girmekten çekinmeyen Av.M.Faruk Özer ile ilgili yapılan yorumlarda “mesleğine saygılıydı ve mesleğinin gereğini yerine getiriyordu” ifadelerine yer veriliyor.  Yapılan bir başka yorumlarda ise, “kendi mesleğinde cesur olan bir kişi, yapacağı farklı hizmet alanlarında da sorunlara karşı cesur olabilir” denilmektedir.

Oğlu Av.Rıdvan Özer’in de babasının yolunda ilerlediği öğrenildi. Av.Rıdvan Özer babasıyla ilgili küçük bir anekdotu Siirtliler.net ile paylaştı, “Babam hiçbir davaya girmekten çekinmezdi.  Çocukluğumuzda bu durum ailemizi bazen endişelendirirdi. Türkiye’nin sıkıntılı dönemlerinde girdiği davalardan dolayı babamın başına ne zaman kötü bir şey gelecek endişesini hep taşıyorduk…

Özer, AK Parti’nin geçtiğimiz yıllarda kapatılma davasında kendisini sıkı bir şekilde savunacak yetenekli avukatlar bulmada zorlandığını anımsatarak partinin hukuki alanda güçlenmesi gerektiğine inanıyor.

Bu haber toplam 12751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!