1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti 1854 oy ile Siirt'te kaybetti
Ak Parti 1854 oy ile Siirt'te kaybetti

Ak Parti 1854 oy ile Siirt'te kaybetti

Ülke genelinde çeşitli vilayetlerde yerel seçime kan bulaşırken Siirt’te birkaç küçük olay dışında ciddi sayılabilecek hiçbir olayın yaşanmaması sevinçle karşılandı.

A+A-

62 bin seçmenin bulunduğu il merkezinde 10 bin seçmen sandığa gitmedi. Oy kullanma işlemlerinin tamamlanıp ve sandıkların sayılmaya başladığı ilk saatlerden itibaren Ak Parti ve DTP arasında kıyasıya bir mücadele başladı. Saatlerce başa baş giden sandık sonuçları her iki partinin seçmenleri arasında heyecanlı ve bir o kadar da tedirgin bir bekleyişe neden oldu.

AK PARTİ 1854 OY İLE KAYBETTİ

Açılan sandıklardan ilk saatlerde gelen bilgiler Ak Parti’nin az bir oranla önde olduğunu göstermesinin sevinci ne yazıkki fazla sürmedi. Çünkü akşamın ilerleyen vakitlerinde Ak Parti lehine gelen sonuçlar hiç te iç açıcı değildi. DTP, Ak Parti ile aradaki farkı kapatmaya ve daha da ilerleyen saatlerde öne geçmeye başlamıştı. Gece 23.00 gibi Ak Parti seçim lokalinde bekleyen partililer arasında artık umutlar epeyce tükenmiş herkes son dakikada gelecek müjdeli bir haber beklemeye başlamıştı. Ancak son sandık bilgilerinin gelmesiyle bu umutlar da suya düşmüş oldu.

DTP’LİLER GÜRES’TE YÜRÜYÜŞ YAPTI

Artık seçimin sonucunun kesinleşmesinin ardından DTP’liler güres caddesinde topluca yürüyüşe geçerek DTP sloganları atmaya başladılar. Ak Parti seçim lokalinin önüne gelen grup burada “vur vur inlesin AKP dinlesin” sloganlarıyla ortamın gerilmesine davetiye çıkardıysa da Ak Parti’li seçmenler buna cevap vermediler.

SİİRT’TE YENİ BİR SAYFA AÇILIYOR

Ak Parti’den belediyeyi alan DTP ile Siirt’te yeni bir dönem başlayacaktır. Birçok vatandaş “DTP’den kimlik siyasetimi yoksa belediyecilik hizmetimi göreceğiz. Bunu zaman gösterecektir” şeklinde görüş bildirmiştir.
30.03.2009  

Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!