1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ailenin bir ferdi gibiydiler
Ailenin bir ferdi gibiydiler

Ailenin bir ferdi gibiydiler

Siirt Valisi Musa Çolak, maddi ve manevi destekte bulunduğu şehit ailelerini eşi Gülsüm Çolak ile ziyaretinde hüzün ve sevinç bir arada yaşandı.

A+A-

Eşi Gülsüm Çolak ile birlikte Ulus ve Doğan mahallelerinde ikamet eden Makbule Araz ve Hikmet Tunç’u evlerinde ziyaret eden Vali Çolak, gıda, yakacak ve nakdi yardımlarda bulundu.

AİLENİN BİR FERDİ GİBİYDİLER

 

Ramazan Ayında yardıma muhtaç ailelerin yanı sıra şehit ailelerini de ziyaret ettiklerini belirten Vali Musa Çolak, “Şehit ailelerimiz her zaman başımızın tacıdırlar. Onlara her zaman sahip çıkıyoruz. Evlerinde ziyaret edip, varsa sıkıntılarını dinliyoruz. Devlet olarak her türlü maddi ve manevi desteği sağlıyoruz. Bugün de ziyaret ettiğimiz şehit çocuklarımız benden özellikle eğitim desteği istediler. Ben de Milli Eğitim Müdürümüze talimat vererek, dershane desteği verilmesi talimatını verdim. Okuma-yazma bilmeyen diğer çocukların da halk eğitim merkezi aracılığıyla okuma-yazma kursu vereceğiz. Amacımız şehitlerimizin bizlere birer emaneti olan bu çocuklarımızın eğitimlerini eni iyi şekilde almalarını sağlamaktır.” dedi.

 

Daha sonra aile bireyleri ile bir süre sohbet eden ve kaldıkları evi gezen Vali Çolak, gıda, yakacak ve nakdi yardımda bulundu.

Bu haber toplam 2085 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!