1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Aile Sağlığı Merkezinde doktora şiddet iddiası
Aile Sağlığı Merkezinde doktora şiddet iddiası

Aile Sağlığı Merkezinde doktora şiddet iddiası

Siirt Şehit Ebe Birgül Aktaş Aile Sağlığı merkezinde vazifeli doktora bir hasta yakını tarafından sözlü ve fiili şiddet uygulandığı iddia edildi.

A+A-

Saldırıya uğrayan Dr. Özgür Aydın’ın başkanlığını yaptığı Siirt Aile Hekimleri Derneği tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verildi.

SİİRT AİLE HEKİMLERİ DERNEK BAŞKANIMIZA ŞİDDET !!!

27.08.2018 tarihinde Siirt Şehit Ebe Birgül Aktaş Aile Sağlığı Merkezinde bir hasta yakınının usulsüz rapor talebine karşı, kanun ve yönetmelikleri hatırlattığı için Siirt Aile Hekimleri Derneği Başkanımız Dr. Özgür Aydın, fiziki ve sözlü saldırıya maruz kalmış ve tehdit edilmiştir. Olay ile ilgili Beyaz Kod verilmiş ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

Siirt Aile Hekimleri Derneği Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, olayı kınadığımızı ve AHEF olarak bu olayın peşini bırakmayacağımızı ve olayı yakın takip edeceğimizi ifade ederiz.

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların gerekli cezaları almaları için hukuk nezdinde ve yasalar çerçevesinde ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini ifade ederken tüm sağlık çalışanlarını " sağlıkta şiddete hayır " demek için ortak hareket etmeye çağırıyoruz.
 
Dr. Hakan UZUN
AHEF Genel Sekreteri

Bu haber toplam 3934 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!