1. YAZARLAR

  2. Reşat Ağır

  3. AHMAK BİLİMİ
Reşat Ağır

Reşat Ağır

Yazarın Tüm Yazıları >

AHMAK BİLİMİ

A+A-

AHMAK BİLİMİ

Siirt’e kimler vardı dedelerimizin komşuları kimlerdi? Bilirmisiniz hadi şöyle eskilere gidelim gidelimki Bu Halk düşmanlarının her yerde tohumu olduğunu daha iyi anlarız

19.yüzyılın ilk çereğinde Siirt’i ziyaret eden Avrupalı misyoner ajanların aldığı notlarda Siirt merkez nüfusunun üçte birinin Müslüman, üçte ikisinin de Gayri Müslim (Ermeni, Keldani, Süryani, Nasturi ve Yahudi) olduğu ve tüm halkların beraberce sorunsuz yaşadığı yazılı belirtilmiş.


Daha’da ayrıntılı araştırıldığında şimdiki Kürt köylerinde çoğunluğunda Ermeni yerleşim yerleri idi Ermeni nüfusun aşağı yukarı yarısı 18. Yüzyılın sonlarında 10.000 haneye kadar çıkmıştı

I. Dünya Savaşı’nın başlaması ve Osmanlı Devletinin itilaf devletlerine karşı Almanya’nın yanında savaşa girmesi, Ermeni komitecileri tarafından amaçları olan bağımsız Ermenistan’ın kurulabilmesi için büyük bir fırsat olarak görülmüştür. Ve savunmasız kaldığını düşündükleri köylere saldıra geçmişlerdi.

1914 te neler oldu bilmeyenlere bir anekdot tarihi kaynaklarda yer aldığı üzere 19. Yüzyılın başında sorunsuzca yaşayan halk. Bir sabah dedelerimizin Ermeni olan   komşuları tarafından ihanete uğradılar, Rusların oyunları taa o tarihlerdede vardı şimdi coğrafyamızda olduğu gibi bir gün önce yüzüne gülümseyip iyi geceler diyen komşuları  rahatlık batmış olacakki  bir sabah kalktılar komşularını öldürdüler.

Kadınlara sahip olmaya çalıştılar o kadar İreli gittilerki hamile kadın karnındaki kızmı, Erkekmi diye kendi aralarında iddialaştılar yani ihanet ettiler kim kandırdı niye yaptılar bilmem belki içlerinde ihanet vardı fırsat kolladılar belkide gaza getirilip kalleşçe saldırttılar tıpkı 15 temmuz feto ihaneti gibi hiç beklemedikleri komşularından gelen bu saldırı karşısında Allah milletimize güç verdi ve bu ihanet karşısında mücadele ettiler ve sonunda zafer bizim milletimizin oldu tabi kolay olmadı şehit verdik Gazi verdik sakat kalındı dul kalındı babasız kalındı bedel ödedik ama kazandık kimdi bunlar bedel ödeyenler tabiki senin Deden, Amcan Teyzen, Halan orda yaşayan ecdadımız çoğunluğu Kürt ve Arap kökenli halkımız.

Bugün Kürt kökenli halkı sözde temsil ettiğinin iddasınında bulunan bir siyasi parti ve temsilcisi (sülo) biz soykırım yaptık Ermenileri katlettik dediğini her Platform ve fırsatta söylediğini biliyoruz.


Bilim, tarih ve real rakamlar ortada inkar edilemez bir şekilde iken


Peki kim sözde katletti bu Ermenileri
Söylüyümmü süloya göre benim Dedem, Amcam, Halam, Dayım eee o zaman benim büyüklerin katilmi?


Valla sülo öyle diyor ve yüzümüze baka baka çatır çatırda hala Siirt’te 3’ ün 2’ sini alıyor

Ahmak bilimi bu olsa gerek çünkü 1915 olaylarında İstanbuldan, Ankaradan yada Anadolu’dan gelenler savaşmadı bizatihi olayların orada yaşayanlar savaştı Şehit düştü Sakat kaldı bedel ödedi ve Allah’ın yardımıyla Ermemi ihanetini püskürttülerB

Ahmak biliminde tamda bu noktada devreye giriyor yüzümüze baka baka bize söven, Dedelerimize katil diyen sülo nasıl oluyorda bir takım halkın takdirini alıyor.

U marım 2019'da 3 ün ikisini değilde 3 ün Birini alacaktır.


Sevgi ve saygılarımla

Bu yazı toplam 1897 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum