1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ahlaki Terör için İdam cezası geri gelmeli
Ahlaki Terör için İdam cezası geri gelmeli

Ahlaki Terör için İdam cezası geri gelmeli

Bir günlük huzurumuzu tek bir vatandaşımızın bile güvenliğini dahil Avrupa Uyum Yasasına feda edemeyiz, Ceza kanunlarının mevcudiyeti kamu vicdanını rahatlatmaktadır. Sosyal infial yaratan suçlara karşı emniyet duygusunun temini adına, caydırıcılığı arttı

A+A-

Ahlaki Terör için İdam cezası geri gelmeli

BBP SİİRT İL BŞK. BASIN AÇIKLAMASI

 

BBP Siirt İl Başkanlığı Siirt’te Güres Caddesi’nde İDAMIN GERİ GETİRİLMESİ için stant oluşturarak imza kampanyası düzenlendi. Siirtlilerin büyük ilgi gösterdiği imza standı için 2 günde imza sayısı Siirt’te 7000’i geçti.

BBP İl Başkanı Murat Çakmakçı tarafından yapılan açıklamada “toplanan imzaları BBP GENEL MERKEZİ’ne yarın itibariyle göndereceğimizi belirtirken, Siirtli vatandaşlarımıza gösterdikleri teveccüh için teşekkür ediyorum. İmza standını tek başıma yapmam ve imzaları il başkanı olarak bizzat kendim tek başıma toplamamın sebebi provokasyonlara gelmemek içindir.

İdamın geri gelmesini istememizin sebebi;

Bir günlük huzurumuzu, tek bir vatandaşımızın bile güvenliğini Avrupa Uyum Yasasına feda edemeyiz. Ceza kanunlarının mevcudiyeti kamu vicdanını rahatlatmaktadır. Sosyal infial yaratan suçlara karşı emniyet duygusunun temini adına, caydırıcılığı arttırmak için idam yasası geri gelmeli ve tavizsiz uygulanmalıdır.

İdam cezası verilen en ağır cezadır; belirli ağır suçlara verilen özel bir cezadır.

İnsanların vicdanındaki adaleti ve adalete olan güveni sağlamak amacıyla idam geri gelmelidir. Her yıl binlerce yavrumuz kayboluyor. Tecavüze ve istismara uğruyor, organ mafyalarının ve sapıkların kurbanı olup, canlarına kıyılıyor, binlerce ocağa ateş düşüyor, AHLAKİ TERÖR zirve yapıyor, suç oranları hızla artıyor. Ülkenin birliğine, huzuruna, emniyetine ve emniyet güçlerine savaş açan BÖLÜCÜ TERÖR suçluları ciddi tehdit oluşturmaya devam ediyor. Kamu malları ve hizmetleri manipüle edilip yetim hakkı yiyen-yediren peşkeş çeken ülke ekonomimizi zarara uğratan EKONOMİK TERÖR suçluları ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor. Yaptıkları yanlarına kar kalıyor. İdam cezasını ivedilikle halkoyuna sunulmasını teklif ediyoruz. BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ olarak; 29 Mart 2011 itibariyle referandum yoluyla, gerekli hukuki düzenlemelerin yapılıp Türk ceza sisteminde idamın geri getirilmesi için ülke genelinde imza kampanyası başlatıldığından BBP Siirt İl Başkanlığı da imza kampanyasını başlatmıştır.” dedi.

Siirt milletinin gösterdiği teveccühe teşekkür ediyorum

MURAT ÇAKMAKÇI

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

SİİRT İL BAŞKANI

 

Bu haber toplam 3056 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!