1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ağaç Budama Çalışmaları Başladı
Ağaç Budama Çalışmaları Başladı

Ağaç Budama Çalışmaları Başladı

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte kaldırım, refüj, park, bahçe ve mezarlıklarda bulunan ağaçların bakımı ve daha güzel bir görünüm sağlaması için budama çalışmalarına başladı.

A+A-

İlimizin en işlek caddelerinden biri olan Tillo Caddesindeki kaldırımlarda bulunan ağaçların uzayan ve kırılan dallarının budanmasıyla başlayan ve 15 gün sürecek çalışmalar kapsamında Tillo, Kurtalan ve Güres Caddeleri başta olmak üzere şehir merkezinde kaldırım, refüj, park, bahçe ve mezarlıklarda budama çalışmalarına devam edilecek.

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Ağaç budama çalışmalarındaki temel amaçlarının, ağaçların daha sağlıklı, daha kuvvetli ve dengeli bir gelişim gösterebilmelerini sağlamak olduğunu, budamaların ağaçları gençleştirdiğini, canlandırdığını ve dolayısıyla büyüme güçlerini artırdığı belirtildi. Özellikle vatandaşlardan gelecek talepler doğrultusunda ağaç budama çalışmalarının devam edileceği belirtildi.

Bu haber toplam 1544 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!