1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Afrin Harekatı gerçekleri ve tavsiyeler
Afrin Harekatı gerçekleri ve tavsiyeler

Afrin Harekatı gerçekleri ve tavsiyeler

TSK’nın Özgür Suriye Ordusu ile omuz omuza gerçekleştirdiği Afrin Harekatı’nın genel gerçeklerini ve tavsiyelerimizi maddeler halinde aşağıya sıralayalım:

A+A-

Türkiye’de farklı kesimlerden oluşan genel kanaat Afrin Harekatını “olumlu” ve “gerekli” olarak karşılamasına rağmen gerek yurt içi gerekse de yurt dışında Türkiye aleyhtarlığı yapanlar bulunuyor. Hdp’liler Türkiye’yi soykırımcı gibi gösteriyor, Chp’liler ise büyük çoğunlukla Hdp’nin çizgisinde ilerliyor. Sözde sanatçılar ve bazı sivil toplum örgütleri de Hdp/Chp ikliminde atmosfer ortaya koyuyorlar. Zeytin Dalı Operasyonu olarak isimlendirilen TSK’nın Özgür Suriye Ordusu ile omuz omuza gerçekleştirdiği Afrin Harekatı’nın genel gerçeklerini ve tavsiyelerimizi maddeler halinde aşağıya sıralayalım:


1) Bu operasyon sivillere ve hele hele Kürtlere karşı yapılmıyor. Böyle bir algı oluşturmaya çalışanlar maksatlıdır ve terör örgütlerini kurtarabilmek için Türkiye’ye Avrupa ve Amerika nezdinde baskı kurdurtmayı planlıyorlar. Operasyonlar tamamen terör örgütlerinedir.

2) Bu operasyon bir ırkın başka bir ırka yönelik operasyonu değildir. Operasyonlara “Türkün gücü” gibi vb sözlerle milliyetçilik refleksleri katmak operasyona gölge düşürmektedir.

3) Gerek ülkemizde gerekse de Misak-ı Milli sınırlarında bir araya gelmemizi, terör örgütlerine ve emperyalistlere karşı güç birliği yapmamız istenmiyor. Özgür Suriye Ordusu’nu hedef alanların çırpınışları, panik yapmaları bu sebepledir.

4) Bu operasyon bir savaş değildir.

5) Afrin Harekatı ile terör örgütleri tarafından işgal edilen şehirlere artık geri dönüşler başlayacak. Çünkü o şehirlerden kaçanlar terör örgütlerinden kaçtılar.

6) Hdp’li ve Chp’li vekillerin uluslararası sahada Türkiye’ye yönelik açıklamalarıyla ülkemiz işgalci ve soykırımcı gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bu algı operasyonlarının tuzağına düşmemek için Abd, Fransa, İngiltere, Almanya gibi ülkelerin son 100 yıl içerisindeki işgal ve soykırımlarını araştır.

7) Kürt örgütleri, Kürtlerin saldırısı, Kürt koridoru gibi ifadeleri kullanmaktan vazgeç. Bunlar kasıtlı ve hesaplı ifadelerdir.

8) Milliyetçiliği körükleme. Bu operasyon Türkün operasyonu değil. Kürde yapılmış operasyon da değil. Bu operasyon Kürtleriyle, Türkleriyle, Araplarıyla hep birlikte Türkiye’nin, yurtiçi ve yurtdışındaki terör örgütlerine karşı yapılmış bur operasyondur. Bunu bil ve anlat.

9) Bu operasyon ile uzun vadede İsrail’in “arz-ı mevud” operasyonuna bir sekte olduğunu da bil. Oyun kuranların oyunlarına gelmemek için bu konuları ve tarihini okuyup araştırmayı alışkanlık haline getir.

10) Dua et.

EYÜP GÜZEL

Bu haber toplam 1513 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum