1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Afrika’ya Siirt’ten 169 bin TL
Afrika’ya Siirt’ten 169 bin TL

Afrika’ya Siirt’ten 169 bin TL

Somali’deki kuraklık ve açlık için düzenlenen kampanyalarda oradaki insanlara yardım eli uzatan ülkemiz tüm dünyaya örnek olurken ilimizde de bu kampanyaya Siirt Valiliği öncülüğünde 169 bin TL toplandı.

A+A-

Siirtlilerin yardım severliğini gösterdiği kampanyalarda Siirt Valiliği, İl müftülüğü ve Kızılay Siirt şubesinin açtığı kampanyalarda toplanan 169 Bin Türk Lirası Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı hesaplarına aktarıldı.

Afrika kıtasının doğusunda yaşayan insanların çoğunun açlık ile karşı karşıya olduğunu belirten Vali Musa Çolak, “Afrika kıtasında yaşanan kuraklığın yol açtığı kıtlık, açlık ve susuzluk nedeniyle başta Somali olmak üzere tüm bölge halkı büyük bir insanlık dramı yaşanmakta. Bölgede yaşayan milyonlarca insanı etkileyen durum, salgın hastalıklara ve başta çocuklar olmak üzere ölümlere neden olmakta, halk çaresiz bir şekilde hayatta kalma mücadelesi vermekte.Uluslararası yardım kuruluşlarının kendilerine ulaştırdıkları yiyecek ve içeceklerle hayatlarını idame ettiriyorlar. Siirt valiliği olarak başlattığımız yardım kampanyası ile açlık ve susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya kalan insanların temel ihtiyaçlarının giderilmesinde bir nebze olsun yaraların sarılmasına katkı sağlayacaktır. “ Dedi.

Hayırsever Siirt halkının yardım kampanyasına destek verdiklerini belirten Vali Musa Çolak konuşmasına şöyle devam etti  ”Başta Somali halkı olmak üzere Afrika kıtasında çaresizce yardım bekleyen insanlara destek olmak amacıyla Valiliğimizce açılan yardım kampanyasına,  hayırsever Siirt halkımızın gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kendilerine teşekkür ederim. Afet acılarını zaman, zaman yaşamış olan halkımız, İlimizde faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, meslek odaları, birlikler, kamu kurum ve kuruluşları ile basın ve medya kuruluşlarının da bu yardım kampanyasına, verdikleri yardım ve desteklerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum,” Şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!